× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Doceń siłę natury – yerba mate jako naturalne źródło witamin i minerałów

yerba mate

Yerba mate to napój, który doceniono już tysiące lat temu. Jak się okazuje, nie bez powodu. Ma on mnóstwo właściwości, które zapewniają wsparcie organizmowi. Jeśli jesteście ciekawi, zapraszamy do zapoznania się z tym artykułem!

Yerba mate – co to takiego?

Yerba mate to nazwa używana w stosunku do suszu i naparów z ostrokrzewu paragwajskiego. To wiecznie zielone drzewo, które w naturalnych warunkach spotkać można jedynie w niektórych krajach Ameryki Południowej – Paragwaju, Brazylii i Argentynie. Najcenniejszą część tej rośliny stanowią liście i łodygi – to właśnie z nich produkuje się susze yerba mate. Z nich, z kolei, przyrządza się napary. Ich działanie pobudzające doceniły już rdzenne plemiona Ameryki Południowej, sięgając po nie przed polowaniami czy całonocnym czuwaniem. Dziś yerba mate piją tysiące ludzi na całym świecie. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości produktów i akcesoriów, wybierz Poyerbani.pl – doświadczonego dystrybutora najlepszych światowych marek.

Yerba mate – właściwości

Napary z ostrokrzewu paragwajskiego cenione są głównie ze względu na właściwości pobudzające, dzięki którym mogą konkurować z kawą i napojami energetycznymi. Jest to ściśle związane z wysoką zawartością naturalnej kofeiny, której działanie, choć mocne, jest trochę inne niż w przypadku kawy. Yerba mate zapewnia stopniowy efekt, nie wywołując nagłego wzrostu ciśnienia – po wypiciu naparu efekt pobudzenia utrzymuje się przez kilka godzin. Jeśli zależy Ci na naprawdę mocnym pobudzeniu, wybierz yerba mate z guaraną – Verde Mate Green Energia!

Pobudzające właściwości yerba mate to jednak nie wszystko – okazuje się, że ostrokrzew paragwajski może kompleksowo wspierać organizm dzięki zawartości wielu dobroczynnych substancji. Na uwagę zasługuje przede wszystkim zawartość szeregu witamin i minerałów. To m.in. witaminy A i C, a także witaminy z grupy B. Wśród pierwiastków warto wymienić m.in. magnez, fosfor, wapń, a także selen i żelazo. Osoby zastanawiające się nad zastąpieniem kawy naparami z ostrokrzewu powinny wziąć pod uwagę fakt, że podczas gdy yerba mate dostarcza organizmowi minerałów, kawa wypłukuje je. Regularnie spożywane napary mogą jednak wspomóc organizm w zapobieganiu niedoborom, często prowadzącym do rozwoju poważnych dolegliwości.

Akcesoria do yerba mate – co kupić?

Yerba mate wymaga specjalnego sposobu zaparzania naparów, co wiąże się z koniecznością zakupu specjalnych akcesoriów. Podstawowy zestaw do yerba mate powinien zawierać tykwę oraz bombillę – specjalne naczynie i rurkę wyposażoną w filtr. Umożliwi to komfortowe przyrządzenie oraz spożywanie naparów. Osoby początkujące mogą wyposażyć się również w specjalną nabierkę do suszu, termometr i czyścik do bombilli – dzięki nim wszystko stanie się jeszcze prostsze!