× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Pułapki niezdrowego odżywiania

zdrowe odżywianie

Rezygnowanie ze złych nawyków żywieniowych to długotrwały i dość trudny proces. Wymaga on ogromnego poświęcenia i zaangażowania. To od Twojej determinacji zależy bowiem, czy uda Ci się osiągnąć cel i czy ostateczny efekt będzie zadowalający. Czasem jednak pomimo najszczerszych chęci popełnisz kilka błędów. W poniższym artykule przeczytasz o najczęstszych pułapkach żywieniowych. Sprawdź i dowiedz się, jak nie dać się złapać.

Zdrowe odżywianie a najczęstsze pułapki

Kiedy chcesz zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia żywieniowe, musisz mieć na uwadze, iż w trakcie całego procesu możesz popełnić kilka błędów. W dłuższej perspektywie mogą one rzutowa

 na efektywność diety. W konsekwencji możesz się też zniechęcić i porzucić postanowienie na rzecz dawnych nawyków. Poniżej znajdziesz opis trzech najbardziej zagrażających Ci pułapek.

1. Nie masz planu

Plan posiłków na każdy dzień to najważniejsza kwestia nie tylko w trakcie odchudzania, ale także w kontekście zmiany nawyków żywieniowych. Do diety, która ma stać się Twoim nowym stylem życia, trzeba się bowiem odpowiednio przygotować. Każdego dnia będziesz zjadać aż 5 posiłków. Z tego względu warto więc wcześniej rozpisać plan na cały tydzień i dokładnie zastanowić się nad posiłkami na każdy dzień tygodnia. W przeciwnym razie istnieje ogromne ryzyko, iż w ramach przekąski sięgniesz po coś niezdrowego. Jedna wpadka nie zniweczy oczywiście Twojego wcześniejszego zaangażowania. Jeśli jednak takie sytuacje będą się powtarzać regularnie, wkrótce zrezygnujesz ze wszystkich zmian i wrócisz na ścieżkę złych nawyków.

2. Nie dbasz o różnorodność potraw

Na śniadanie owsianka, na drugie śniadanie jogurt z borówką, na obiad pieczony filet z kurczaka z kaszą i warzywami, na podwieczorek budyń z kaszy jaglanej, a na kolację zupa krem z czerwonej soczewicy. Brzmi pysznie! Ale jeśli będziesz jeść taki sam zestaw każdego dnia przez cały tydzień, a nawet miesiąc, szybko się zniechęcisz. Dbaj o różnorodność swojego menu. Dieta nie musi być monotonna i nudna, bowiem zdrowe odżywianie nie wyklucza możliwości poznawania nowych smaków. Owszem, z braku czasu warto kilka dni pod rząd podawać takie same dania. Serwuj je jednak naprzemiennie. Krem z soczewicy na kolację? Super, ale tylko w poniedziałek, środę i piątek https://bedietcatering.pl/jak-zdrowo-sie-odzywiac/. We wtorek i czwartek postaw na sałatkę z kaszą pęczak, burakiem i pomarańczą.

3. Nie pamiętasz o cheat mealu 

Choć pojęcie cheat meal staje się coraz bardziej popularne, to jednak nadal niewiele osób wykorzystuje jego potencjał. Oszukany posiłek w postaci czegoś niezdrowego lub nieco cięższej kolacji z kieliszkiem wina wprowadzony odpowiedzialnie, raz na jakiś czas, na pewno nie zaszkodzi. Jeśli nie zdecydujesz się na wprowadzenie takiego odstępstwa zwłaszcza na początku swojej drogi, możesz odczuwać psychiczne napięcie i niechęć do nowych nawyków. Pamiętaj, lepiej zgrzeszyć świadomie jeden raz, niż zniechęcić się do zdrowego odżywiania na zawsze. 

Dieta pudełkowa – nieoceniona pomoc podczas zmiany nawyków żywieniowych

Jeśli zdecydowałeś się zmienić nawyki żywieniowe, ale masz kłopot z organizacją wszystkiego co z tym związane, możesz posiłkować się różnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Jeśli nie potrafisz zaplanować odpowiednio zbilansowanego dziennego menu lub nie masz czasu na codzienne zakupy i gotowanie, dieta pudełkowa będzie w twoim przypadku nieocenioną pomocą. Fit catering będzie także idealnym rozwiązaniem, jeśli nie masz pomysłów na posiłki, a chcesz jeść zdrowo i różnorodnie.