× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Operacja plastyczna nosa po urazie

operacja plastyczna nosa

Jak mawia jedno z polskich przysłów: “Wypadki chodzą po ludziach”. Jedne są ważniejsze, inne mniej. Problem pojawia się, gdy np. po takim wypadku potrzebna jest operacja plastyczna nosa. Na uraz wymagający korekty nosa narażeni są zarówno sportowcy, jak również każdy z nas. Wystarczy znaleźć się w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie.

Kiedy potrzebna jest operacja plastyczna nosa?

Mogą pojawić się dwie przesłanki: estetyczna i funkcjonalna. Operacja plastyczna nosa ma za zadanie sprawić, że będziemy czuli się lepiej – fizycznie i psychicznie. Kiedy następuje poważny uraz tych okolic twarzy, może dojść do deformacji nosa lub uszkodzenia go wewnątrz (bez widocznych śladów na zewnątrz). Wtedy najczęściej operacja plastyczna nosa okazuje się niezbędna.

Pamiętajmy, że nie tylko kiedy ulegniemy wypadkowi możemy potrzebować korekcji nosa. Posiadając pewne cechy wrodzone, jak np. krzywa przegroda nosowa, możemy mieć poważne problemy z oddychaniem, które mogą prowadzić do szeregu dysfunkcji organizmu. Operacja plastyczna nosa pomoże nam w powrocie do prawidłowego funkcjonowania tej części ciała.

Zatem wykonanie zabiegu jakim jest korekta nosa, może wynikać z potrzeb związanych z wypadkiem lub wrodzoną jego dysfunkcją. Decydując się na zabieg jakim jest operacja plastyczna nosa trzeba mieć na uwadze, że może on mieć znaczący wpływ na nasz wygląd. Stąd koniecznie trzeba wybrać się do specjalisty. Wykonywanie operacji plastycznej nosa “po kosztach”, może mieć następstwa opłakane w skutkach.

Czy korekta nosa jest uzasadniona tylko w przypadku urazu lub choroby?

W przypadku urazu można mówić tutaj o chęci poprawy estetyki. Każdy z nas chce dobrze wyglądać. W związku z tym nie każda osoba decydują się na operację plastyczną nosa, musiała odnieść uraz w wyniku jakiegoś zdarzenia. Czasami jest to chęć zadbania o wygląd swojej twarzy, której nos jest nieodzownym elementem. Niektórzy chcąc poprawić pewne niedoskonałości, również decydują się na taki zabieg.

Operacja plastyczna nosa wymaga od nas świadomości jednej rzeczy – nasze ciało ma swoje ograniczenia. Oznacza to, że dobry specjalista przeprowadzając z nami wywiad lekarski i opierając się o odpowiednią dokumentację medyczną, powie nam, na ile możemy zmienić wygląd naszego nosa. Zaproponuje nam optymalne rozwiązanie, które będzie bezpieczne i satysfakcjonujące dla pacjentki lub pacjenta.


Zatem bez względu na to czy operacja plastyczna nosa ma poprawić wygląd, estetykę nosa po urazie, czy ulżyć w chorobie związanej z naszym nosem, która utrudnia odpowiednie funkcjonowanie – należy skontaktować się ze sprawdzoną placówką i umówić do dobrego lekarza. On oceni predyspozycje pacjenta do zabiegu. To ważne, ponieważ nie w każdym przypadku można przeprowadzać różne zabiegi jak np. korekta nosa.