× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Wzór tie-dye – na czym polega ten fenomen?

kardigany

Moda kołem się toczy, a trendy takie jak tie-dye świadczą o tym najlepiej. To, co było niezwykle modne w latach 60. i 70. ubiegłego wieku, nadal świetnie wygląda i doskonale wiedzą o tym najbardziej rozpoznawalne fashionistki. Czym jest tie-dye i dlaczego ubrania farbowane tą metodą warto mieć w swojej szafie?

Historia tie-dye

Tie-dye to metoda farbowania, która była niezwykle popularna wśród członków ruchu hipisowskiego. Miała symbolizować wolność oraz umożliwiała wykonanie ubrań, które odzwierciedlały stan ducha. Jednak farbowanie materiału w ten sposób było obecne już w czasach starożytnych, chociażby w Indiach, Afryce czy Peru. Na czym polega farbowanie metodą tie-dye? Jest niezwykle proste – wymaga skręcania czy ugniatania części materiału, by uzyskać różnorodne, kolorowe wzory czy gradienty. Nazwa jest zatem bardzo dosłowna – tie-dye oznacza dosłownie wiązać-barwić. Najczęściej w ten sposób barwi się stare ubrania, by nadać im świeżości.

Retro zawsze jest w modzie

Tie-dye to sposób farbowania ubrań, które najsilniej kojarzy się z modą retro, ale także samodzielnym ozdabianiem ubrań. Niedawno ten styl znów stał się popularny – być może za sprawą pandemii, która zmusiła nas do spędzania czasu w domu i eksperymentowania…po prostu z nudów. Prawdą jest jednak to, że dzisiejszy tie-dye znacząco różni się od tego, co kiedyś robiły „dzieci kwiaty”. Jak wyglądają dzisiejsze samodzielnie wykonywane wzory?

Nie tak hippisowskie, nadal kolorowe

W tej chwili ubrania barwione metodą tie-dye nie są już tak kolorowe i psychodeliczne, jak kiedyś. Nadal dominują w nich jednak motywy kwiatowe, ale także nieregularne figury, które sprawiają, że ubrania są nie do podrobienia. Prawdopodobnie właśnie to sprawia, że tak bardzo kochamy tie-dye – możliwość posiadania niepowtarzalnych ubrań. Na stronie https://plnylala.pl/również znajdziesz nierównomiernie farbowane kardigany czy szorty, które zachwycają swoją świeżością. To idealny strój na lato!

Metoda tie-dye nigdy nie wyjdzie z mody, gdyż umożliwia barwienie ubrań dowolnie, korzystając z różnorodnych kolorów. A to nieodmiennie kojarzy się z beztroską i radością, która od zawsze cieszy w świecie mody.