× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Metody depilacji ‒ czy je znasz?

depilacja laserowa Wrocław

Wyróżniamy wiele metod na pozbycie się niechcianego owłosienia: jednorazowe maszynki, kremy do depilacji, pasta cukrowa, wosk czy też depilacja laserowa. Co warto wiedzieć o poszczególnych metodach depilacji? Które z nich są najskuteczniejsze?

Maszynki jednorazowe i kremy do depilacji

Maszynki oraz kremy do depilacji to jedne z najbardziej znanych metod, które z powodzeniem można stosować w zaciszu domowym. Depilacja bikini Wrocław bądź innych części ciała maszynką jest szybka i bezbolesna, niestety efekt jest krótkotrwały. Maszynka nie usuwa włosków z cebulką, jedynie przycina je z wierchu, dlatego często już następnego dnia, na ciele pojawiają się drobne, kłujące włoski. Ponadto regularne stosowanie maszynki podrażnia skórę i sprawia, że pojawiają się na niej czerwone, nieestetyczne krostki. Nieumiejętne golenie może także prowadzić do zacięcia i powstawania ranek, a także wrastania włosków.

Kremy do depilacji pozwalają uzyskać około 3-5 dni gładkiej skóry, jednak ta metoda usuwania włosków jest dość czasochłonna. W zależności od produktu, krem zostawia się na około 5-20 minut. Kremy do depilacji mogą wywołać także uczulenie.

Depilacja pastą cukrową

Depilacja cukrowa to sposób na skuteczną, higieniczną i naturalną depilację całego ciała. Pasta cukrowa nie przykleja się do skóry – oblepia jedynie włoski, dzięki czemu nie podrażnia naskórka. Stosuje się ją na zimno, dlatego nie ma ryzyka poparzenia. To jedna z najmniej chemicznych metod depilacji – mogą z niej korzystać także osoby ze skłonnością do podrażnień czy reakcji alergicznych. Regularna depilacja pastą sprawia, że włoski odrastają cieńsze, słabsze i jaśniejsze. Efekty utrzymują się nawet do 6 tygodni.

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem wygląda nieco podobnie do depilacji pastą cukrową, jednak jest ona zdecydowanie bardziej bolesna. Wosk skutecznie usuwa nawet najmniejsze włoski, niemniej skóra po zabiegu może być nieco podrażniona oraz zaczerwieniona. Wosk do depilacji podgrzewany jest w specjalnym urządzeniu – nie może być jednak zbyt gorący. Ciepły wosk nakłada się szpatułką na wybraną partię ciała, następnie przykłada się w to miejsce pasek fizelinowy, by po chwili zerwać go szybkim, energicznym ruchem. Przed zabiegiem zaleca się wykonać peeling.

Depilacja laserowa we Wrocławiu

Depilacja laserowa we Wrocławiu to obecnie jeden z najczęściej wybieranych sposobów pozwalających na usunięcie niechcianego owłosienia. Przede wszystkim dlatego, że jest to jedyny trwały sposób depilacji bikini i nie tylko. Światło lasera działa na melaninę we włosie oraz niszczy cebulki włosów, który po czasie obumiera i wypada. Wystarczy kilka sesji depilacji laserowej we Wrocławiu, by cieszyć się gładką i miękką skórą na wiele lat. Tę metodę depilacji można stosować przy każdej partii ciała. W naszym salonie możesz skorzystać z depilacji rąk, nóg, pach, brzucha, twarzy czy okolic bikini.

Atrakcyjne promocje i pakiety

Depilacja laserowa jest dość drogim zabiegiem, jednakże inwestycja ta zdecydowanie się opłaca. Wbrew pozorom, regularne kupowanie maszynek czy kremów do depilacji oraz korzystanie z usługi depilacji woskiem bądź pastą cukrową w salonach kosmetycznych do tanich nie należą. W ofercie naszego salonu we Wrocławiu znajdziesz bardzo atrakcyjne pakiety na depilację laserową różnych części ciała, w tym bikini. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi promocjami oraz rezerwacji wizyty przez system online. Zajmujemy się też leczeniem rumienia, trądziku czy usuwaniem przebarwień.