× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Operacja plastyczna uszu bez tajemnic

Korekta ucha Derm Estetyka Gdynia

Chirurgiczna korekcja uszu lub otoplastyka może być ratunkiem dla niektórych osób z kompleksem od wielu lat. Dla jednych wydatne, za duże lub nieproporcjonalne uszy są charakterystycznym elementem wizerunku, dla innych – poważną wadą urody, której chce się jak najszybciej pozbyć. Taką możliwość daje gabinet chirurga plastycznego. Czym jest korekcja uszu, kiedy można to zrobić, kto może to zrobić i ile to kosztuje?

Operacyjna korekta uszu

Częściowa lub całkowita hipoplazja małżowiny usznej, zapadnięcie małżowiny usznej lub wada płata skóry. W niektórych przypadkach wystarczy prosta operacja, a w niektórych wymagana jest operacja rekonstrukcji, czasami obejmująca kilka etapów. Więcej niż jeden posiadacz z wystającymi uszami zetknął się ze szkodliwymi określeniami dotyczącymi jego wyglądu. Będąc rzucanymi do woli przez złośliwych kolegów lub przyjaciół, zawsze będą trzymać się ofiary, tworząc złożoność i prowadząc do uprzedzeń wobec rówieśników rozbawionych tą sytuacją. Choć odstające małżowiny uszne są jedną z mniej widocznych mankamentów tej części ciała i łatwo można ukryć je pod włosami, to wciąż ich właściciele stanowią najliczniejszą grupę osób, którą interesuje korekta odstających uszu, więc chirurgicznie decydują się na nią, poprawiając swój wygląd i walcząc z kompleksami.

Dlaczego korekcja uszu jest popularna?

Uszy wyglądają niepozornie i w zasadzie nie mają nic wspólnego z wyglądem. Jest to jednak nieporozumienie: chociaż uszy znajdują się z boku głowy, ich kształt i wygląd są podobne do oczu lub ust. Określa również atrakcyjność osoby – lub brak atrakcyjności. Wiele badań potwierdziło, że osoby z proporcjonalnymi, symetrycznymi, ściśle przylegającymi uszami są uważane za bardziej atrakcyjne niż osoby z uszami odstającymi, nieproporcjonalne względem siebie lub zbyt duże lub małe w stosunku do wielkości całej głowy. Oczywiste wady – koszt korekcji. W zależności od kliniki i miasta, cena zawiera się w przedziale od 3 do nawet 6 tys. zł.

Chirurg plastyczny korekta odstających uszu Derm Estetyka

Chociaż małżowina uszna jest unikalną cechą człowieka, taką jak odciski palców, wszystkie mają podobną charakterystykę symetrycznej budowy. Jeśli różnią się od użytych wzorów, można je modelować, aby nadać im najbardziej naturalny kształt. Najczęstsza operacja plastyczna ucha, którą chirurdzy plastyczni najczęściej korygują to wystające małżowiny uszne. Ale to nie jedyny zabieg, który można wykonać na tej części ciała. Zdarzało się, że lekarz wymodelował małżowinę, aby uzyskać różne kształty, skorygował jej położenie i rozmiar, nadał uszom proporcjonalny kształt. Rzadziej występują korekty nieuformowanych rzeźbień chrząstki, korekty zapadniętych małżowin usznych oraz korekty ubytków małżowiny usznej.

Gdzie mogę wykonać korekcję uszu?

Tylko chirurdzy plastyczni mogą zajmować się plastyką małżowiny usznej. Leczenie odbywa się na oddziale chirurgii plastycznej szpitala i prywatnych klinikach. Jeśli poszukują Państwo chirurga plastycznego w Trójmieście, to przykładową firmą wykonującą tego rodzaju usługi jest Derm-Estetyka Medycyna Estetyczna – gabinet chirurgii plastycznej, zlokalizowany w Gdyni, na ul. Batorego 7/35, z którym kontaktować się można telefonicznie dzwoniąc pod wskazany numer (500 430 484) lub za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się na stronie. Czas trwania operacji zależy od treści, która ma zostać skorygowana – np. korekcja wydatnej małżowiny zwykle trwa około godziny (korekta trwa około 20-30 minut). W niektórych przypadkach, zwłaszcza podczas operacji w szpitalach, pacjenci przebywają w placówce przez kilka dni. W innych przypadkach wróci do domu za kilka godzin. Wiele zależy od treści korekcji i rodzaju zastosowanego znieczulenia.