× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Purple haze: czym charakteryzuje się ta odmiana konopi?

konopie

Każda osoba, która interesuje się konopiami doskonale wie jaką odmianą jest Purple haze. Jednak mało kto wie, że szczep ten zaginął prawdopodobnie już w siedemdziesiątych latach. Jedni uważają że nie było nigdy jednak szczepu o tej nazwie, a inni uważają, że szczep istniał, ale obecnie jest bardzo rzadki. Możemy także spotkać się z osobami, które uważają, że szczep ten jest krzyżówką skunksa holenderskiego oraz haze Thai/Columbia. Potwierdzeniem tego może być chociażby to, że obecne szczepy holenderskie są niezwykle podobne ze smaku oraz z wyglądu. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się Purple haze?

Nasiona marihuany Purple haze: charakterystyka

Znawcy konopi doskonale wiedzą co się kryje pod nazwą Puple Haze. Jest to tak naprawdę odmiana marihuany, która zapewnia nam spore plony, dużo THC (nawet dwadzieścia dwa procent) oraz sporo dobrych wrażeń. Jak podaje sam producent nasiona marihuany Purple haze to połączenie dość obfitej produkcji żywicy z najlepszych odmian Indica oraz porywającego wręcz odlotu, który daje Haze. Sporym atutem jest przyjemny oraz jagodowy aromat. Ta odmiana na pewno jest znacznie ciemniejsza od większości konopi, w których to dominuje Sativa.

Zielona barwa przywodzi na myśl raczej odmiany afgańskie, niż te równikowe. Purple Haze wystawiona pod koniec kwitnienia na dosyć niskie temperatury może zmienić gwałtownie kolor na lawendowy czy też na fioletowy. Haze osiąga wysokość średnią o długich, jak i także gęstych i ciągnących się pąkach z bardzo przyjemnym i kleistym pokryciem włosków.

Musimy zaznaczyć, że nasiona marihuany Purple Haze to odmiana, w której dominują geny sativa. Jest to krzyżówka dosyć rzadkich, ale niezwykle popularnych odmian jak Haze czy też Purple Thai. Kwiaty tejże odmiany dostarczają efektów, które znane są ze szczepów sativa i indica. Rekreacyjni użytkownicy uważają, że ta odmiana dostarcza stymulację wysokoenergetyczną mózgu, które to towarzyszy poczucie intensywne inspiracji twórczej. Poprzez silne działanie, Purple Haze to szczep idealny do leczenia wielu objawów. Wśród objawów łagodnych wyróżnia się przypadki depresji, lęku, stresu, jak i także zmęczenia.

Nasiona marihuany Purple Haze są nasionami bardzo popularnymi. Purple Haze już jako roślina ma bardzo zwarte topy o zielono-fioletowych odcieniach. po jakiś ośmiu czy też dziewięciu tygodniach kwitnienia, kwiaty są pokryte fioletowymi, długimi, jak i także białymi włoskami. Przykrywa je warstwa słodkiej oraz także lepkiej żywicy. Ta odmiana ma jagodowy i bardzo słodki aromat. Do tego dochodzi ostry smak jagód z nutką przypraw.

Rekreacyjni użytkownicy doskonale wiedzą, że odmiana Purple haze dostarcza wysokoenergetyczną stymulację mózgu. Towarzyszy jej poczucie inspiracji twórczej. Z uwagi na bardzo silne działanie, Purple Haze to szczep idealny do leczenia nie tylko objawów zmęczenia, ale także przypadków łagodnych lęku, stresu i depresji. Musimy powiedzieć sobie wyraźnie, że jest to odmiana wyjątkowa. Należy jednak wiedzieć, że w Polsce uprawa marihuany jest nielegalna. Wszystkie podane informacje mogą być jedynie wykorzystywane do celów informacyjnych. Nie wolno hodować na terenie Polski żadnej odmiany konopi.

Zawartość THC w konopii Purple haze

Gdy interesujemy się szeroko pojętymi konopiami, to niewątpliwie zależy nam na poznaniu składu poszczególnych odmian. Wcale nikogo to nie dziwi.

Nasiona marihuany Purple Haze to odmiana, która jest krzyżówką bardzo rzadkich, ale jednocześnie popularnych odmian. Są to wspomniane już odmiany Purple Thai i Haze. Połączenie to doprowadza do tego, że otrzymujemy konopie niezwykle egzotyczną. Kwiaty tejże odmiany mieszczą się w przedziale czternaście do dziewiętnaście procent THC. W związku z tą wartością dostarczają efektów znanych nam ze szczepów indica oraz sativa.

Na sam koniec wspomnijmy jeszcze, że odmiana ta została spopularyzowana w roku 1960 przez niejakiego Jimi’ego Hendrixa, który nagrał piosenkę, o tytule jak jego imię. Odmiana ta wśród osób interesujących się konopiami cieszy się ogromną popularnością. Jest inna od wszystkich, a to kolekcjonerom na pewno odpowiada. Każdy z nich chce mieć swoją kolekcję możliwie najbardziej urozmaiconą.