× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak dbać o higienę intymną – garść użytecznej wiedzy dla kobiet

kobieta

Higiena intymna stanowi ważny element dbałości o kobiece zdrowie. Mycie zwykłym mydłem zwykle nie wystarcza, a często może prowadzić do podrażnień oraz w konsekwencji do uciążliwych problemów. Specjalistyczne żele oraz płyny do higieny intymnej umożliwiają prawidłowe zadbanie o zdrowie sfer intymnych kobiety i gwarantują dobre samopoczucie. Pozwalają unikać groźnych zakażeń bakteryjnych oraz grzybiczych, a także wspomagają ich leczenie, gdy te już się pojawią. Szeroki wybór tych produktów pozwala dopasować preparat do potrzeb konkretnej kobiety i zapewnia najlepszą możliwą ochronę oraz komfort na co dzień.

Specjalistyczne płyny do higieny intymnej przeznaczone są do stosowania przez kobiety w różnym wieku. Ich działanie wspiera zdrowie kobiet i nie niszczy naturalnej bariery ochronnej, jakim jest odpowiednie pH chroniące przed zakażeniami. Stosowane każdego dnia pomagają unikać groźnych zakażeń oraz infekcji intymnych i gwarantują kobiecie komfort.

Dlaczego kobiety narażone są na infekcje?

Wysoka podatność kobiet na infekcje intymne wynika z budowy oraz funkcji ich narządów rodnych. Czynnikami zwiększającymi ryzyko zakażenia jest między innymi antybiotykoterapia, zaburzenia hormonalne, stres, menopauza, ciąża oraz niektóre choroby, na przykład cukrzyca.  Częstym zakażeniom sprzyja też noszenie obcisłej odzieży i nieprawidłowa higiena narządów rodnych. Szkodliwie może działać zwykłe mydło, które niszczy kwaśne środowisko pochwy i ułatwia wnikanie chorobotwórczych drobnoustrojów. Utrzymaniu odpowiedniego pH, które stanowi naturalną ochronę przed infekcjami grzybiczymi oraz bakteryjnymi, sprzyjają dobrej jakości płyny do higieny intymnej. Wspomagają utrzymanie kwaśnego środowiska narządów rodnych, wspierając tym samym ich zdrowie i komfort kobiety.

Jakie płyny do higieny intymnej?

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych do higieny kobiecych narządów rodnych. Warto postawić na dobrej jakości produkty, które zapewnią odpowiednią ochronę i nawilżenie, a przy tym będą działać antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Co istotne, należy przy tym pamiętać o dopasowaniu preparatu do konkretnych oczekiwań. Te mogą się zmieniać wraz z wiekiem kobiety i wchodzeniem w różne okresy życia, takie jak dojrzewanie, ciąża, połóg oraz menopauza. Płyny do higieny intymnej są zróżnicowane pod względem składu, co sprawia, że stają się odpowiednie dla kobiet z różnych przedziałów wiekowych i doskonale odpowiadają na ich potrzeby.