× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Czynniki powodujące zwiotczenie skóry

Istnieje wiele powodów, dla których przytrafia się nam przedwczesne starzenie (zmarszczki, kurze łapki i linie nosowo-wargowe). Niektóre z nich są częścią naszego codziennego życia. Udowodniono, że zabiegi medyczne są ogromną pomocą, gdy szukasz natychmiastowego rozwiązania dla upartych linii i zwiotczenia skóry. Przykładem takiego leczenia jest botoks. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym zabiegu, możesz przeczytać tutaj o tym, jak skutecznie leczy i odwraca zmarszczki.

Sposobem na uniknięcie powstawania zmarszczek lub wczesnych oznak starzenia się w młodym wieku jest świadomość czynników, które je powodują.

Naprężenie

Stres jest bez wątpienia częścią życia każdego człowieka. Stres odczuwamy w pracy, szkole, a nawet w domu. Przy zbyt dużym stresie istnieje duże prawdopodobieństwo, że doświadczysz wczesnych oznak starzenia i zwiotczenia skóry. Brak snu może być również związany ze stresem. Połączenie obu tych czynników powoduje znacznie gorszy wpływ na całe ciało. Dzieje się tak, gdy wzrasta poziom kortyzolu, co ma ogromny wpływ na tkanki łączne skóry, które są włóknami kolagenu i elastyny.

Specjaliści medyczni zalecili osobom żyjącym ze stresem poświęcenie czasu na relaks i zabawę. Czynności takie jak malowanie, ćwiczenia (mogą być bardzo korzystne), czytanie i joga mogą uspokoić umysł. Takie postępowanie zmniejszy ryzyko powstawania zmarszczek i drobnych linii. Ponadto będziesz bardziej pozytywny jak zawsze.

Słońce

Większość artykułów, na które się natkniesz, dotyczy czynników powodujących zmarszczki, uszkodzenia słoneczne zawsze będą obecne. Wszyscy wiemy, że słońce wypuszcza promienie UV. I te promienie nie są zdrowe dla skóry. W niektórych przypadkach może nawet powodować raka skóry.

Uszkodzenie promieniami słonecznymi jest główną przyczyną depresji skóry (zmarszczki, drobne linie i kurze łapki) i pigmentacji (piegi, plamy słoneczne i pogorszenie śladów trądziku). W rzeczywistości przebywanie pod słońcem przez 20 minut wystarczy, aby promienie UV zablokowały witaminę D, którą powinniśmy wydobywać ze słońca. Prowadzi to do zwiotczenia skóry i uszkodzenia komórek skóry. Łatwym sposobem uniknięcia szkód jest regularne stosowanie kremów przeciwsłonecznych.

Starzenie się

Zmarszczki zwykle występują, gdy człowiek się starzeje. Dzieje się tak, gdy tkanki łączne (włókna kolagenu i elastyny) znajdujące się w ciele, które wspierają niektóre z głównych narządów, takich jak kości i skóra, stają się słabe. Włókna kolagenowe i elastynowe są bardzo ważnymi białkami wytwarzanymi w skórze właściwej.

Kolagen jest odpowiedzialny za utrzymanie jędrności i struktury skóry, natomiast elastyna daje skórze zdolność do powrotu do normalnej pozycji po rozciągnięciu. Osłabienie obu tkanek powoduje zwiotczenie skóry.

Nadmierna konsumpcja cukru

W dzisiejszych czasach rodzice zostawiają dzieci, aby pić słodkie napoje. Ten fakt powoduje, że w USA odsetek osób chorych na cukrzycę stale rośnie. Może nie wpływać na nich, gdy są młodzi, ale będzie, gdy będą się starzeć. Nawet dorośli wolą pić napoje gazowane, kawę, napoje energetyczne i soki niż wodę. Powiązanie go z regularnym spożywaniem fast foodów zawierających duże ilości cukru i soli zwiększa jego szkodliwe działanie.

Jedzenie i picie słodkich produktów może uszkodzić skórę. Dzieje się tak, ponieważ cukier przewyższa przeciwutleniacze, które mamy w organizmie, co prowadzi do złego odżywiania skóry. Sposobem na uniknięcie tego jest nauczenie się, jak ograniczyć cukier. Nie musisz unikać spożywania cukru, ale ograniczaj się i kontroluj, kiedy to robisz.

Utrata masy ciała

Gdy skóra rozszerza się, gdy przybiera na wadze, może być trudno odbić się lub cofnąć, ponieważ cały tłuszcz zmniejsza się powodując zwiotczenie skóry. Dzieje się tak, gdy skóra się rozciąga i powoduje uszkodzenie elastyny ​​i włókien kolagenowych. Zwykle zdarza się to tym, którzy zbyt szybko tracą dużo na wadze. Nie spiesz się, redukując wagę, aby uniknąć zwiotczenia skóry.