× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Czy warto ubrać gorset pod sukienkę ślubną?

gorset

Jednym z coraz popularniejszych modeli bielizny kobiecej staje się gorset. Z powodzeniem można ubrać go pod praktycznie każdy strój, ale czy warto? Czy gorset pod suknią ślubną to dobry pomysł? Jakie są zalety bielizny modelującej?

Czym jest gorset?

Gorsety z pewnością większości z nas kojarzą się z niewygodnym materiałem, który służy do uciskania kobiecej talii, aż do granic możliwości. Wyszczupla sylwetkę i jednocześnie utrudnia oddychania oraz sprawia ból. Ten stary pogląd jest już od dawna nieaktualny. Współczesne gorsety to zupełnie inny typ bielizny od tej, którą być może pamiętają nasze babki. Przede wszystkim ich najważniejszą cechą jest wygoda i komfort noszenia. Bez tego ani rusz.

Jak działa gorset wyszczuplający?

Gorsety ubiera się przede wszystkim bezpośrednio na ciało pod ubranie. W ten sposób modeluje się sylwetkę, co pozwala na lepsze ułożenie stroju. Jak działa gorset pod sukienkę sprawdzisz w poradniku na szczuplejsza.pl, co pozwoli na lepsze zrozumienie jego przeznaczenia. Podstawową funkcją tego typu bielizny jest ściągnięcie tali, wyrównanie linii oraz podniesienie biustu. Wszystko to odbywa się w sposób wygodny i komfortowy, bez nadmiernego ucisku. Chodzi przede wszystkim o to, by sukienka czy jakikolwiek inny strój mógł ułożyć się dobrze na ciele, bez widocznych nieestetycznych fałdek. Tak wymodelowana sylwetka prezentuje się więc o wiele lepiej.

Czy warto ubrać gorset pod sukienkę ślubną?

Dobierając strój do ślubu, najczęściej skupiamy się przede wszystkim na sukience oraz butach. Równie istotne będzie jednak dopasowanie także właściwej bielizny – biustonosza, majtek oraz w niektórych przypadkach również gorsetu. Co więcej, w zdecydowanej większości przypadku, ten konkretny element bardzo mocno powiązany jest z branżą ślubną, ponieważ pozwala on na znacznie lepsze dopasowanie sukni do sylwetki. W ten sposób strój prezentuje się o wiele lepiej, a przecież o to powinno chodzić. Talia się wysmukla i podnoszą się piersi, co sprawia, że podkreśla się największe atuty ciała.

Jak dobrać gorset pod suknię ślubną?

Aby rzeczywiście cały przygotowany zestaw do ślubu się sprawdził, wszystko musi być idealnie dopasowane. Nie inaczej jest w przypadku gorsetów, które muszą spełniać kilka istotnych warunków. Po pierwsze należy je dobierać idealnie względem noszonego rozmiaru – nie mogą być za duże lub za małe. Po drugie trzeba zwrócić uwagę na materiał i jakość wykonania. Współczesne gorsety najczęściej robi się z bawełny i niewielkiej domieszki elastenu, dzięki czemu są miękkie i wygodne, a także zapewniają odpowiedni poziom przewiewności. W ten sposób skóra się nie poci pod materiałem i nie unika się zawilgocenia oraz niewygody.

Jeżeli jest się osobą, która nigdy wcześniej gorsetu nie nosiła, warto przyzwyczaić się do niego wcześniej. Można więc na przykład kilka dni przed planowanym ślubem zakładać gorset nawet na kilka godzin na dzień. Najważniejsze jest to, by w takim gorsecie czuć się dobrze. Oprócz dopasowania do ciała powinien być też dopasowany do kreacji, zwłaszcza jeżeli ma być noszony pod nią.