× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Włosy Clip In – sposób na dawną objętość

włosy clip in

Z problemem postępującej utraty włosów mierzy się każdego dnia coraz więcej kobiet. Stres, nieodpowiednia dieta czy genetyka sprawiają, że włosy stają się znacznie cieńsze i bardziej kruche. Całe szczęście są sposoby, by natychmiast przywrócić im dawny blask i objętość. Jednym z nich są włosy Clip In.

Czym są włosy Clip-in?

Włosy Clip In to włosy doczepiane, mogące być wykonane z włókien naturalnych bądź syntetycznych. Włosy osadzone na specjalnych taśmach, doczepiane są do naturalnie występujących pasm włosów za pomocą klipsów. Takie rozwiązanie sprawia, że doczepiane włosy są zupełnie niewykrywalne, a całość sprawia wrażenie naturalnie gęstej fryzury. Włosy Clip-In mają wiele zastosowań, jednak najczęściej stosowane są w przypadkach chęci przedłużenia własnych włosów, lub nadania im pożądanej objętości.

Syntetyczne czy naturalne?

Doczepiane włosy Clip-In występują w dwóch rodzajach – naturalnych pasm oraz termoodpornych sztucznych włókien. Naturalne włosy doczepiane posiadają dokładnie taką samą charakterystykę jak włosy własne. Są podatne na modelowanie i można je farbować. Włosy syntetyczne z kolei skierowane są do osób chcących przeznaczyć mniejsze środki na doczepianą fryzurę, ale wciąż szukających wysokiej jakości i naturalnego efektu. Syntetyczne włókna pozbawione są połysku, jaki spotkać można w dostępnych na rynku włosach sztucznych. Co ważne, można wykonywać na nich wszelkie zabiegi prostownicą lub suszarką tak jak z włosami naturalnymi, gdyż syntetyczne włókna są odporne na działanie temperatury sięgającej nawet 180C.

Zalety uzupełniania włosów Clip-In

Metoda uzupełniania włosów Clip-In posiada szereg zalet, spośród których kluczowy jest jej natychmiastowy efekt. W sposób bezinwazyjny już po kilku minutach włosy zostają uzupełnione do zamierzonej długości, a ich objętość znacząco wzrasta. Co ważne, sposób przypinania włosów gwarantuje ich niewykrywalność nawet na silnym wietrze, a samego przypięcia można dokonać zupełnie samodzielnie.

W jaki sposób założyć włosy Clip-In?

Włosy Clip-In zostały zaprojektowane w taki sposób, by były komfortowe w codziennym zakładaniu i noszeniu. Ich doczepianie podzielone jest na kilka prostych kroków. Pierwszym z nich jest oddzielenie i spięcie górnej części włosów, do której nie będą na razie doczepiane pasma typu Clip-In. Następnie te pasma, w które będą wpinane grzebyki należy natapirować, a samą taśmę po skończonym tapirowaniu wpiąć we włosy jak najbliżej skóry. Na tym cała procedura się kończy, więc zostaje tylko powtarzanie wymienionych kroków na wybranych partiach włosów w celu osiągnięcia wymarzonego efektu. 

Włosy Clip-In to doskonały sposób na poradzenie sobie z cienkimi własnymi włosami i ich zagęszczenie lub przedłużenie. Doczepianie takich włosów trwa zaledwie parę minut, efekt jest nie do odróżnienia od naturalnie gęstej i długiej fryzury, a dzięki specjalnie przygotowanym grzebykom zapobiegającym zsunięciu się włosa, rezultat jest też trwały.