× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Problem zbyt małych ust. Jakimi zabiegami można temu zaradzić?

Problem zbyt małych ust. Jakimi zabiegami można temu zaradzić

Z każdym kolejnym rokiem, zabiegi medycyny estetycznej zyskują coraz większe grono zwolenników. Przestają one być tematem tabu, a osoby znane, znacznie częściej i chętniej niż jeszcze kilka lat temu mówią o operacjach plastycznych które przeszły. Dla wielu osób, poddanie się określonemu zabiegowi z zakresu medycyny estetycznej to najlepszy sposób na pozbycie się różnego rodzaju kompleksów. Wraz z rozwojem tej dziedziny medycyny, powstało wiele różnych innych działań, które można podjąć w zależności od problemu z jakim się borykamy.

Jednym z najpowszechniejszych i najbardziej znanych kompleksów, jest problem ze zbyt małymi ustami. Na rynku dostępne są preparaty, które powiększają wargi na krótki okres czasu, to doraźna pomoc, jednak dla wielu osób okazuje się on niewystarczający. Z tego powodu ludzie, a zwłaszcza kobiety decydują się na powiększenie ust poprzez wstrzyknięcie w nie botoksu. Ze względu na szerokie spektrum oczekiwań, lekarze medycyny estetycznej wyróżniają wiele sposobów pozwalających na zwiększenie objętości warg.

Jakie rodzaje zabiegów wyróżniamy?

Na rynku dostępna jest naprawdę szeroka gama różnego rodzaju zabiegu, jednak możemy wyróżnić dwa główne typy:

  • zabiegi trwałe
  • zabiegi półtrwałe

3 zabiegi powiększające usta

Zabiegi półtrwałe: kwas hialuronowy

W tym przypadku mowa o ostrzykiwaniu ust przeważnie kwasem hialuronowym. Ilość wypełniacza jest dostosowana indywidualnie, zależy nie tylko od prywatnych preferencji klienta, ale również od budowy ust i ich pierwotnej wielkości. Ze względu na to, że jest to rozwiązanie nietrwałe, możliwe jest nakładanie większej ilości wypełniacza po czasie, w przypadku chęci dodatkowego zwiększenia objętości.

Taki zabieg to dobra decyzja również dla osób niezdecydowanych, efekt nastrzyknięcia ust kwasem hialuronowym, utrzymuje się od 8 do 12 miesięcy. Z tego powodu konieczne jest jego powtarzanie co kilka miesięcy, w celu utrzymania odpowiedniego rezultatu.

Zabiegi półtrwałe: lipolifting

Dla tych którzy mają tendencje do reakcji alergicznych, zaleca się powiększanie ust metodą lipoliftingu, czyli poprzez wypełnienie ich własnym tłuszczem. Jest to nieinwazyjny sposób na zwiększenie objętości ust, przy zminimalizowaniu ryzyka wstrząsu anafilaktycznego czy odrzuceniu przeszczepionego tłuszczu. Efekt, tak samo jak w przypadku botoksu kwasem hialuronowym, widoczny jest od razu. Zabieg botoks w Klinice Murano wykonywany jest przez profesjonalistów, więc w przypadku wyboru tej opcji efekt powinien być zadowalający. Jednak w przypadku lipoliftingu proces gojenia jest krótszy, a opuchlizna po zabiegu zdecydowanie mniejsza.

Zabiegi trwałe: implanty silikonowe

Natomiast dla osób bardziej zdecydowanych, głównie dla tych którzy w przeszłości korzystali z rozwiązań półtrwałych, proponuje się włożenie w wargi implantów silikonowych. Jest to dużo droższa metoda niż zastosowanie wypełniacza półtrwałego, jednak efekt utrzymuje się znacznie dłużej – do momentu kiedy ich nie wyjmiemy. Sam implant wykonany jest a atestowanego silikonu medycznego, jest on na tyle miękki, że pozostaje praktycznie niewyczuwalny po zagojeniu. Ich nowoczesne wersje nie posiadają płynnego wypełnienia, dlatego nie ma ryzyka, że implant się uszkodzi a zawartość wyleje się powodując tragiczne skutki.

Przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust

Jednym najbardziej podstawowych przeciwwskazań które często dyskwalifikują klienta do wykonywania zabiegu, jest obecność aktywnej choroby w organizmie. Wszelkie infekcje, grypy czy niektóre choroby przewlekłe, są jasnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia operacji. Są również choroby, jak na przykład hemofilia czy cukrzyca, które stanowią przeciwwskazanie do wykonania zabiegu, jednak nie dyskwalifikują klienta.

Leczenie stomatologiczne

W momencie w którym klient poinformuje lekarza, że jest w trakcie leczenia stomatologicznego, zostaje automatycznie zdyskwalifikowany do przeprowadzenia zabiegu powiększania ust. W przypadku jakiejkolwiek ingerencji stomatologicznej, pacjenta obowiązuje dwutygodniowy okres rekonwalescencji w trakcie którego wszelkie operacje związane z okolicami jamy ustnej są zabronione.

Ciąża lub karmienie piersią

W przypadku ciężarnych oraz kobiet karmiących, nie ma możliwości przeprowadzenia inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Ma to związek ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej, a także możliwością zaszkodzenia dziecku.