× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Olejek herbaciany – jak dbać o cerę?

olejek herbaciany

Medycyna naturalna i ziołolecznictwo znane są od wieków. Co więcej, już w starożytności wykorzystywano olejki roślinne do pielęgnacji skóry ciała. Jednym z najpopularniejszych, który i dzisiaj cieszy się ogromnym powodzeniem, jest olejek herbaciany. Pozyskiwany z drzewa Melaleuca, które rośnie w Australii i Nowej Zelandii, wykazuje szereg dobroczynnych właściwości. Poniżej przedstawiamy te, które wręcz doskonale wpływają na stan naszej skóry.

Olejek herbaciany – właściwości

Olejek herbaciany wykazuje przede wszystkim działanie antyseptyczne, przeciwzapalne, grzybobójcze, bakteriobójcze. To dlatego polecany jest do walki z trądzikiem, grzybicą skóry czy stanami zapalnymi skóry. Jest świetny dla cery tłustej. Ten sam olejek świetnie sprawdza się też do walki z wszami i innymi owadami – łagodzi ślady po ich ukąszeniach, ma też działanie odświeżające.

Ciekawostką jest także to, że olejek herbaciany wzmacnia włosy, przeciwdziała ich przetłuszczaniu się, pomaga też zlikwidować łupież.

Olejek herbaciany – jak stosować?

Olejek herbaciany jest jednym z głównych składników preparatów kosmetycznych, w tym odżywek, serum, kremów i balsamów. Warto stosować je każdego dnia, by móc zachować idealne piękno skóry całego ciała. Szczególną uwagę na ten rodzaj olejku naturalnego powinni zwrócić ci, którzy borykają się z problemami skórnymi, w tym z trądzikiem.

Co ważne, nie wszystkie olejki eteryczne można stosować bezpośrednio na skórę, ponieważ mogą podrażniać i wywoływać uczulenie. Olejek herbaciany jest pod tym względem niezwykle łagodny – można nim smarować pojedyncze wykwity i inne zmiany skórne.

Poleca się także kąpiel z dodatkiem olejku herbacianego, jednak ten nie rozpuszcza się w wodzie, należy więc regularnie ją mieszać. Warto dodawać go też do preparatów do masażu całego ciała.

Pamiętajmy, że stosowanie olejku herbacianego będzie skuteczne, dokładnie tak samo, jak innych, farmaceutycznych środków do leczenia zmian skórnych, natomiast trzeba go używać regularnie. Dużą zaletą jest fakt, że olejek herbaciany nie wywoła alergii, podrażnienia skóry, śmiało mogą z niego korzystać również dzieci. To właśnie osobom borykającym się z trądzikiem w okresie dojrzewania zaleca się naturalny olejek herbaciany, bo ten jest dla delikatnej skóry w pełni bezpieczny.