× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Depilacja laserowa – sposób na usunięcie niechcianego owłosienia

depilacja

Depilacja laserowa jest w dzisiejszych czasach bardzo popularną metodą usunięcia włosów z konkretnego miejsca ciała w sposób trwały. Wykonuje się ją obecnie w większości salonów urody, gdzie kosmetyczka bądź kosmetolog wykwalifikowany do tego zabiegu wykonuje go stosując indywidualne podejście do klienta.

Działanie depilacji laserowej, ważne informacje

Depilacja laserowa to proces wykorzystujący laser, którego zadaniem jest emisja promieniowania świetlnego o określonej długości fali światła. Melanina wychwytuje tą wiązkę światła absorbując ją. Proces termolizy jest kluczowy – melanina będzie się nagrzewać, a w konsekwencji uszkadzać cebulki włosów, które są głównym punktem procesu. W efekcie dochodzi do nieodwracalnego zahamowania wzrostu włosów.

Do najbardziej popularnych miejsc, które są depilowane należą pachy, nogi, ręce, okolice bikini i twarz. Jest to proces bezinwazyjny, dlatego może być wykonywany praktycznie na każdym punkcie ciała.

Przez portal Depilacja.pl jest możliwość umówienia zabiegu w jednym spośród 49 salonów.

Doświadczona kosmetyczka musi podejść do klienta bardzo indywidualnie. Prześledzić jego karnację oraz jasność włosów aby dopasować długość fali i moc lasera. Osoby o ciemnej karnacji posiadają więcej melaniny i ciemniejsze, gęstsze włosy niż osoby o jasnej karnacji. Przełoży się to na ilość wykonywanych zabiegów, bo w przypadku pierwszym będzie ona większa niż w przypadku drugim. Należy także wziąć pod uwagę, że faza wzrostu to faza, która powinna być zaatakowana dlatego też zabiegi powtarza się kilkukrotnie aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Jak przygotować się do zabiegów?

Należy w pierwszej kolejności wybrać sprawdzony salon z dobrymi opiniami. Przed zabiegiem nie powinno opalać się. Nawet jeśli to przejście spacerem kilkuset metrów to powinno smarować się dane miejsce kremem z filtrem. Nawet na kilka tygodni przed zabiegiem powinno się zrezygnować z procesu usuwania włosów jakąkolwiek inną metodą, aby nie zaburzać naturalnego wzrostu włosa. Dodatkowo należy odstawić leki rozrzedzające krew, herbaty ziołowe czy peelingi chemiczne.