× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Depilacja bikini. Za i przeciw

depilacja bikini

Z problemem nadmiernego owłosienia zmaga się wiele osób, nic więc dziwnego, że coraz częściej szukamy metod na pozbycie się go na stałe. Istnieje wiele metod depilacji, od maszynek jednorazowych, przez kremy po depilację laserową. Depilacji możemy poddać każdy obszar, jednak wśród kobiet największym zainteresowaniem cieszy się depilacja bikini. Jak wygląda? Na czym polega zabieg? Czy warto się na niego zdecydować?

Czy warto zdecydować się na depilację bikini?

Gładka strefa bikini z pewnością jest ogromną wygodą dla większości Kobiet, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na depilację tego obszaru. Jednak depilacja bikini może również prowadzić do pewnych niechcianych skutków ubocznych. Wiele zależy o tego, jaką metodę depilacji wybierzesz – obecnie jest ich bardzo wiele. Zobacz, na jakie metody depilacji warto się zdecydować, a które omijać szeroki łukiem.

Depilacja bikini maszynką

Obszar bikini jest jednym z najbardziej wrażliwych miejsc, dlatego warto wybrać odpowiedni rodzaj depilacji. Na przykład maszynki jednorazowe mogą pozostawiać nieestetyczne krostki oraz zaczerwienia, często po goleniu występuje również problem wrastających włosków. To wszystko sprawia, że okolica bikini wygląda mało estetycznie i przyczynia się do zwiększenia dyskomfortu u kobiet. Ponadto jest to mało efektywny sposób depilacji – włoski odrastają błyskawicznie, często już następnego dnia czujemy małe, kłujące włoski, które podrażniają delikatną skórę. Jeśli więc myślisz o depilacji bikini maszynką – tej metodzie depilacji mówimy stanowcze nie!

Depilacja woskiem, pastą cukrową

Depilacja woskiem oraz pastą cukrową to dwie, nieco podobne do siebie metody depilacji, które pozwalają na usunięcie włosków na dłużej. Za pomocą wosku lub pasty usuwa się włoski razem z cebulką, pozostawiając skórę wyjątkową gładką. Niestety wosk często podrażnia naskórek, obie te metody są również dość bolesne i nieprzyjemne, tak więc dla osób z niskim progiem bólu, depilacja bikini woskiem lub pastą może okazać się wyjątkowo przykrym doświadczeniem.

Depilacja laserem

Kobiety planujące depilację bikini coraz częściej wybierają zabieg laserowego usuwania owłosienia. Nasz salon depilacji laserowej we Wrocławiu od lat specjalizuje się właśnie w tej metodzie depilacji. Trzeba przyznać, że w przypadku depilacji bikini laserem, wiele przemawia na jej korzyść. Po pierwsze jest to metoda, która raz na zawsze pozwoli pozbyć się niechcianych włosków. Po drugie, dzięki użyciu nowoczesnego lasera z głowicą chłodzącą, depilacja bikini jest praktycznie bezbolesna, zaś podrażnienie po zabiegu minimalne. Wiązka lasera jest dostosowywana indywidualnie u każdej Klientki, dlatego oddając się w nasze ręce, nie musisz niczego się obawiać. Po depilacji laserem, skóra jest miękka i gładka. Koniec z wrastającymi włoskami, nieestetycznymi krostkami czy małymi, kłującymi włoskami. Zabieg jest bezinwazyjny, bezpieczny oraz gwarantuje doskonałe efekty! Jeśli więc chodzi o depilację bikini laserem – jesteśmy zdecydowanie „za”!