× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Czy warto stosować krem ochronny dla mężczyzn?

krem ochronny

Męska skóra nieco różni się od damskiej. Przede wszystkim jest grubsza i odporniejsza na działanie składników aktywnych. Z tego powodu coraz więcej światowych marek opracowuje kremy, które przeznaczone są wyłącznie dla mężczyzn. Kosmetyki dla panów zawierają w sobie specjalne składniki aktywne. Coraz częściej kupowane są kremy ochronne dla mężczyzn.

Kremy ochronne dla mężczyzn – dlaczego warto je stosować?

Okazuje się, że skóra mężczyzny podlega wpływom hormonów, a zwłaszcza testosteronu. Co więcej, u panów występuje więcej gruczołów łojowych niż u pań, dlatego pojawiają się tendencje do rozszerzonych porów oraz zaskórników. Warto zauważyć, że produkcja sebum jest nawet dwukrotnie większa niż u kobiet. Gruba powłoka hydrolipidowa sprawia, że skóra mocniej się błyszczy, a w młodym wieku wykazuje też sporą skłonność do trądziku. Szczególnym problemem u panów są wszelkie zaczerwienienia, a ponadto podrażnienia po goleniu. Dlatego warto stosować kremy ochronne dla mężczyzn https://gemini.pl/grupa-produktow/kremy-ochronne, które pomogą się uporać z tym problemem. Dostępne są w wielu drogeriach zlokalizowanych na terenie całego kraju. W przystępnej cenie można zakupić produkt kosmetyczny, który pomoże ochronić skórę przed wszelkimi niekorzystnymi czynnikami. Nie każdy mężczyzna wie, że nawet przetłuszczająca się skóra być odwodniona.

Dobre kosmetyki dla panów

Skóra często nadmiernie traci wodę przez stres, zanieczyszczenia środowiska, a ponadto przez ogrzewanie. Dodatkowo taki stan może być spowodowany klimatyzacją oraz nadmierną ekspozycją na słońce. Lista jednak nie jest zamknięta, lecz można zapanować nad problemem wtedy, kiedy stosowany będzie właściwy kosmetyk. Na co dzień warto postawić na preparaty matujące, a na noc najlepiej zadbać o właściwe nawodnienie skóry. Trzeba jednak pamiętać o tym, że krem ochronny dla mężczyzn powinien mieć lekką konsystencję. Dobrze też, jeśli będzie miał naturalny skład. Obecnie bardzo popularne są ekologiczne kosmetyki. Dzięki nim można też ochronić swoją skórę przed zanieczyszczeniami środowiska. Często mężczyźni nie sprawdzają, jaki krem jest przez nich stosowany. Nadal popularnością cieszą się preparaty 3w1. Panowie uwielbiają stosować jeden kosmetyk do wszystkiego. Ostatnio jednak ten trend nieco zmienia się i mężczyźni coraz większą uwagę kierują na kosmetyki sprawiające, iż skóra wygląda bardzo dobrze przez całą dobę. Przede wszystkim zalecane jest stosowanie dobrego kremu ochronnego. Najlepiej zakupić taki produkt kosmetyczny od renomowanego producenta, ponieważ jakość kosmetyku zawsze powinna być na pierwszym miejscu. Krem powinien mieć działanie łagodzące, nawilżające, a dodatkowo chroniące przed promieniowaniem słonecznym. Bardzo ważna jest też wchłanialność kosmetyku oraz prosta aplikacja. Odpowiednio dobrany krem do twarzy dla mężczyzn usunie niedoskonałości oraz wszelkie zanieczyszczenia. Ponadto taki kosmetyk kompleksowo nawilży. Nie każdy kosmetyk jest jednak taki sam, dlatego warto czytać jego skład.