× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Zabiegi medycyny estetycznej – co warto wiedzieć?

medycyna estetyczna

Dzięki medycynie i rozwojowi technicznemu nie trzeba już żyć z irytującymi cechami związanymi z estetyką naszej twarzy i ciała. Relatywnie łatwo jest pożegnać się ze zmarszczkami, plamami lub niechcianymi włosami i bliznami. Z powodzeniem można zredukować nawet złogi tłuszczu zgromadzone na niektórych częściach ciała. Należy pamiętać, że zabiegi medycyny estetycznej nie są chirurgią plastyczną, więc są bezpieczniejsze, tańsze i mniej wymagające. Mimo, że zabiegi medycyny estetycznej mają gorsze efekty od chirurgii, to są one wystarczające dla praktycznie wszystkich osób pragnących poprawić swój wygląd.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Metoda jest zabiegiem praktycznie bezinwazyjnym. Służy zachowaniu zdrowia ciała i upiększeniu skóry. Różne składniki aktywne są wstrzykiwane do powierzchni skóry. Istnieją dwa główne obszary zastosowania mezoterapii igłowej. Z jednej strony może być stosowany w medycynie komplementarnej, czyli w przypadku choroby, do skóry wprowadzane są określone leki lub substancje czynne. W ten sposób aktywowana jest zdolność samoleczenia organizmu, a leki powinny działać znacznie lepiej. Natomiast medycyna estetyczna stosuje zabieg już od jakiegoś czasu. Ta wyjątkowo delikatna metoda ma szereg zalet, zwłaszcza w zakresie odmładzania skóry, ograniczenia zmarszczek czy poprawieniem kondycji włosów. Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu składników aktywnych w skórę za pomocą bardzo cienkiej igły. Minimalne uszkodzenie skóry właściwej inicjuje liczne procesy naprawcze organizmu. Zastrzyki stymulują odnowę komórek, a w wyniku aktywacji naturalnego procesu regeneracji skóry powstają nowe włókna tkanki łącznej (np. kolagenu). Mezoterapię igłową wykonasz w renomowanym centrum medycznym – https://gzmedica.pl.

Bezpieczny zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego (Platelet Rich Plasma – PRP) to zabieg polegający na uzyskaniu preparatu z krwi pacjenta. Pozwala on na nawet 4-krotny wzrost liczby płytek krwi, które stymulują procesy regeneracji i rewitalizacji tkanek. Praktycznie zawsze wszystkie składniki pozyskane z krwi, użyte do przeprowadzenia zabiegu są materiałem własnym pacjenta i tym samym wykluczone jest jakiekolwiek niebezpieczeństwo (np. alergii, zakażenia).

Lipoliza iniekcyjna pozbędzie się tłuszczu

Wstrzykiwana bezpośrednio do niechcianych złogów tłuszczu substancja czynna – fosfatydylocholina pozwala rozpuścić tłuszcza. Fosfatydylocholina jest produktem naturalnym, bezpiecznym i jest pozyskiwana z nasion soi. Lipoliza iniekcyjna nie jest cudownym lekiem na odchudzanie, ale jest w stanie stopić i pozbyć się tłuszczu, którego nie możemy się pozbyć przez ćwiczenia i dietę. Zabieg na brzuchu może spowodować zmniejszenie obwodu nawet o 2 cm.