× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Środki antykoncepcyjne dostępne dzięki konsultacji online

kobieta

Antykoncepcja to obecnie przysłowiowy temat rzeka. Nie da się ukryć, że panie najchętniej korzystają z antykoncepcji hormonalnej, gdyż to właśnie ona gwarantuje im najwyższą skuteczność. Jednak często zdarza się tak, że tabletki czy plastry antykoncepcyjne się kończą, a termin wizyty u ginekologa jest niezwykle odległy. Wobec tego rozwiązaniem może być konsultacja ginekologiczna online. Jak ona przebiega i jaka antykoncepcja może zostać przepisana?

Jak przebiega konsultacja ginekologiczna online?

Konsultacja ginekologiczna online tak naprawdę nie różni się niczym od tradycyjnej wizyty. Przede wszystkim konsultacja ta może obywać się za pomocą zwykłego komunikatora online, a także za pomocą zwykłego formularza. Pacjentka wiec odpowiada szczegółowo na konkretne pytania zadawane przez lekarza lub pytania zawarte w formularzu. Na podstawie odpowiedzi udzielonych przez pacjentkę, odbywa się dalsza konsultacja. Zwykle obejmuje ona zwykłe porady i wskazówki. W momencie kiedy pacjentka chce zmienić antykoncepcję lub ma inne wątpliwości odnośnie swojego zdrowia intymnego, to jest to odpowiedni moment na to, by o nich porozmawiać.

Jaka antykoncepcja może zostać przepisana podczas konsultacji online?

Podczas konsultacji z ginekologiem online pacjentki mogą ubiegać się o ponowienie recepty w przypadku kończącej się antykoncepcji lub ubiegać się u wystawienie recepty na tak zwaną antykoncepcję “kryzysową”. Ginekolog po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentką i ogólnego skontrolowania je j stanu zdrowia może podjąć decyzję odnośnie ponowienia recepty na plastry antykoncepcyjne lub tabletki antykoncepcyjne. Wówczas pacjentka otrzyma e-receptę, którą może bez problemu zrealizować w aptece na terenie kraju. Podczas konsultacji ginekologicznej online istnieje również możliwości skorzystania z recepty na antykoncepcję kryzysową. Tabletka dzień po również jest możliwa do przepisania podczas takiej konsultacji. 

Jak często można korzystać z konsultacji ginekologicznej online?

Konsultacje ginekologiczne online zyskują sobie coraz większą popularność. Panie jednak nie powinny odwlekać badań, które mają zaplanowane w zakresie ich zdrowia intymnego. Konsultacja online sprawdza się w momencie, kiedy występuje konieczność przedłużenia recepty lub przepisania innych środków. Co więcej, panie mogą skorzystać z konsultacji ginekologicznej online w momencie kiedy mają pytania i wątpliwości w zakresie zdrowia intymnego jak np. zmiana rodzaju antykoncepcji hormonalnej lub nawet jej odstawienie.