× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Sposoby na pozbycie się niechcianych włosków

Sposoby na pozbycie się niechcianych włosków

Istnieją różne domowe sposoby na pozbycie się owłosienia na naszym ciele. Najłatwiej dostępną metoda jest maszynka do golenia, ale istnieją też inne metody, które przedstawimy w poniższym artykule oraz porównamy ich skuteczność.

Wśród tradycyjnych metod usuwania zbędnego owłosienia wyróżnia się:

  • maszynka ręczna lub elektryczna
  • depilacja woskiem
  • kremy do depilacji
  • depilator mechaniczny
  • depilacja pastą cukrową

Depilacja golarką ręczną

 jest to najłatwiej dostępna metoda i najbardziej powszechna. Jednak jej efekt jest bardzo krótkoterminowy i czasochłonny. Jednak najtańszy z możliwych, łatwo dostępnych sposobów. Jedną z wad korzystania z tej metody jest obtarcie naskórka i wystąpienie podrażnień po goleniu.

Depilacja golarką elektryczną

jest częściej wybieranym sposobem wśród mężczyzn do depilacji zarostu na twarzy, ale zdarza się, że również kobiety się na nie decydują. Wyróżniamy golarki foliowe, hybrydowe oraz głowicowe inaczej zwane rotacyjnymi. Golarki foliowe wyposażone w folię z niewielkimi otworami, do których przenikają włoski. Przeznaczone są do każdego typu skóry i są hiperalergiczne. Golarki hybrydowe – posiadają liczne ostrza, pozwalające na dokładne przycięcie włosków, nadające się do modelowania brody. Golarki głowicowe (rotacyjne) składają się z ruchomych głowic, które w sposób precyzyjny i szybki usuwają włoski. Golarki te dobrze radzą sobie z każdym rodzajem owłosienia.

Depilacja woskiem

– popularny zabieg stosowany w salonach kosmetycznych. Zabieg przeprowadza się przy użyciu bawełnianych pasków lub flizelinowych. Początkowo na okolicę zabiegową nakłada się ciepły, miękki wosk, który pozwala łatwo się przykleić do paska , dzięki czemu włoski przy energicznym zerwaniu paska skutecznie zostają usunięte. Niestety, zabieg bywa dość bolesny zwłaszcza w okolicach twarzy czy bikini. Minusem zabiegu jest również możliwość wystąpienia podrażnień na skórze. Depilacja woskiem usuwa włoski wraz z cebulką co wpływa pozytywnie na długość efektu, który utrzymuje się do kilku tygodni.

Kremy do depilacji

– w swoim składzie zawierają środki chemiczne, które rozpuszczają keratynę włosa. Kremy niszczą tylko łodygę włosa, nie usuwają ich cebulek, co sprawia, że włoski szybko odrastają, a zabieg trzeba powtarzać, co kilka dni. Metoda ta najlepiej sprawdza się w przypadku cienkich, krótkich i rzadkich włosków i jest całkowicie bezbolesna.

Depilacja pastą cukrową

– metoda ta jest podobna do metody woskowania. Polega na wyrwaniu włoska wraz z jego cebulką. Depilacja pastą cukrową jest mniej bolesna niż w przypadku depilacji woskiem oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień i reakcji alergicznych, dlatego jest szczególnie dedykowana dla osób wysoko wrażliwych na ból. Przygotowaną mieszankę na bazie wody, cukru oraz z soku z cytryny, nakłada się w formie kulki na obszar depilowany, a następnie odrywa zgodnie z kierunkiem ich wzrostu.

Depilatory elektryczne

– nowoczesne urządzenie, które pozwala na skuteczne usunięcie włosków wraz z cebulką, a efekt utrzymuje się od 3 – 4 tygodni. Jednak zabieg bywa bolesny, zwłaszcza na początku oraz zwiększa ryzyko wystąpienia wrastania włosków, dlatego zaleca się przy tej metodzie wykonywać również peelingi złuszczające naskórek.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa Wrocław daje najlepsze i najtrwalsze efekty oraz komfort podczas zabiegu.-