× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Przeszczep włosów metodą BHT – na czym polega?

przeszczep włosów

Współczesna medycyna ma do powiedzenia naprawdę wiele. Można wyleczyć się z wielu chorób, które przez długi czas uważane były za nieuleczalne. Co więcej, można skorzystać z takich form leczenia, które są w stanie zredukować pewne niedoskonałości. Również, jeżeli chodzi o ubytki we włosach. Łysienie to choroba, czy też zjawisko, które dotyka coraz liczniejszej grupy. Jej podłoże może być różnorodne. Część osób, która ma do czynieni z nadmiernym wypadaniem włosów, może zdecydować się na przeszczep włosów.

Czym jest metoda BHT?

Wśród wielu propozycji, jeżeli chodzi o przeszczep włosów, znaleźć można metodę BHT. Czym ona się charakteryzuje? Kto może się na nią zdecydować? Część odpowiedzi na pytanie znaleźć można na stronie https://klinikaprzybylski.pl/metoda-bht/.

Body Hair Transplantation (BHT) to metoda, która polega na przeszczepie włosów z innych części ciała niż głowa. Dla przykładu – metoda FUE skupia się na przeszczepie meszków włosowych m.in. z boku głowy. BHT skupiać się może wokół klatki piersiowej, brody, jak również pleców, rąk i nóg. No cóż, nie zawsze na głowie starcza odpowiedniego materiału, który będzie można przeszczepić na czubek głowy.

Pewne kontrowersje

W środowisku medycznym, a właściwie to wśród pacjentów, można spotkać się z pewnymi zastrzeżeniami/kontrowersjami. Dlaczego? Ponieważ są osoby, które twierdzą, że osoby znajdujące się w takich miejscach, jak broda, klatka piersiowa, itd., wyglądają zupełnie inaczej niż jest to w przypadku głowy. Pacjenci mają obawy co do tego, że po zabiegu ich włosy nie będą wyglądać naturalnie. Na szczęście, jest to błędne myślenie. Udowodniono bowiem naukowo, że wygląd włosów uzależniony jest od tego, skąd włos wyrasta, a nie skąd włos został przeszczepiony.

Kto może skorzystać z metody BHT?

Zanim jednak pacjent zostanie poddany zabiegowi, zostanie “oceniony” przez lekarza. Tak naprawdę to pracownik medyczny decyduje o tym, czy dana osoba będzie mogła skorzystać z metody BHT, czy też z innej. W tym przypadku ocenie podlegają takie elementy jak:

  • struktura,
  • długość włosa,
  • gęstość włosów w danym miejsc,
  • wielkość obszaru na którym zabieg zostanie wykonany.

Czy metoda BHT jet skuteczna? Jak najbardziej. Trzeba jednak wiedzieć, że efekty nie będą widoczne zaraz po zabiegu. Należy dać im “chwilę” na przyzwyczajenie się do nowych okoliczności. Jeżeli jednak przeszczep zostanie wykonany sprawną ręka, już niedługo, na głowie pojawi się bujna czupryna. Dzięki temu będzie można zapomnieć o przykrych skutkach łysienia.