× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Sprawmy, by wszystko zostało wyjaśnione od samego początku. Co to jest pulsoksymetr? Brzmi jak coś, czego używasz w programie treningu kosmicznego, lub jeszcze lepiej, rzeczywista rakieta kosmiczna. Mimo, że wszystkie dźwięki brzmią, a jeśli jesteś w kosmicznych kadetach, ten mały gadżet jest właśnie dla Ciebie.

Pulsoksymetr to małe, nieinwazyjne urządzenie, które pomaga nam mierzyć ilość tlenu we krwi w danym momencie. Jest to oczywiście o wiele bardziej skomplikowane i szczegółowe niż to, co możesz przeczytać tutaj i zrozumieć tajniki całego procesu.

Dlaczego używamy pulsoksymetru?

To poręczne urządzenie jest niezbędne dla osób przebywających w szpitalu i mających problemy z tlenem we krwi. Służy do sprawdzania, jak skutecznie krew przepływa przez twoje ciało z twojego serca. Tak, szybki środek uspokoi umysł.

Jest tak prosty w użyciu, że przypinasz go do koniuszka palca jak szczeniak, który skubie, a on robi resztę. To takie proste. Nigdy więcej przerażających igieł, próbek krwi, a nawet wchodzenia do probówki w celu wykonania skanu. Uff

Korzyści ze stosowania pulsoksymetru.

  • Czek. W poważniejszej sytuacji może sprawdzić poziomy tlenu we krwi, a wyniki mogą pomóc lekarzom w ocenie, czy w celu uzyskania pomocy potrzebują dodatkowego tlenu z innego źródła.
  • Dzidziusie. Jest to priorytetowy sposób monitorowania noworodków, które mogą być w inkubatorach lub urodzone przedwcześnie, sprawdzając, czy ich poziomy nie spadają niebezpiecznie na niskim poziomie.
  • Święty spokój. Być może nie jesteś w szpitalu z powodu choroby serca lub układu oddechowego, ale wiedza o tym, że możesz użyć tej maszyny do śledzenia objawów, to świetny sposób na uspokojenie umysłu.

Wybór pulsoksymetru.

Przed podjęciem jakichkolwiek szalonych zakupów lub decyzji dotyczących twojego zdrowia, najpierw skonsultuj się z lekarzem. Przedyskutuj z nim, dlaczego uważasz, że chcesz to mieć w domu, jakie masz obawy, że chcesz to kupić, i po prostu ogólne spojrzenie na początkowe powody.

Jeśli już go kupiłeś, zabierz go do lekarzy i wykonaj z nim próbną próbę. Dopilnuje, abyś korzystał z niego bezpiecznie i poprawnie, a także pomoże ci poruszać się po prawach i błędach.

Na rynku dostępne są różne marki, style i produkty, które są najlepsze, po prostu przeprowadź badania. Więcej może pomóc w lepszym zrozumieniu różnych funkcji, jakie mogą zaoferować oksymetry, i które są najbardziej odpowiednie dla Ciebie.

Za pomocą którego palca mierzyć?

Przeprowadzono ankietę wśród wielu lekarzy i stwierdzono, że ponieważ palec wskazujący jest zasilany głównie głębokim łukiem palmy w dłoni, najlepiej nadawał się do dokładnego odczytu oksymetru.

Podczas pomiaru powinieneś szukać odczytów w zakresie 95-100% mm Hg, wszystko, co graniczy z 90% i niższymi, jest uważane za niskie.

Jeśli znajdujesz się w zakresie 60 mm Hg, prawdopodobnie potrzebujesz dodatkowego zaopatrzenia w tlen. Chociaż mam nadzieję, że nie będziesz widział tego rodzaju odczytów w domu.

Niezależnie od tego, czy poprawiasz swój styl życia poprzez zmianę diety, czy dołączasz do klubu biegowego, najważniejsze jest to, że dokonujesz zmiany. A zmiana na lepsze nigdy nie jest za późna.

Mamy jedno życie, niech to się liczy.