× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak zakładać i ściągać soczewki kontaktowe?

soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to sprawdzony produkt, który zapewnia prawidłowe widzenie w przypadku różnego typu wady wzroku. Początkowo ich użytkowanie bywa kłopotliwe. Dlatego przekonaj się, jak zakładać soczewki kontaktowe? Poznaj kilka szczegółów, które ułatwią tę czynność!

Soczewki kontaktowe i ich użytkowanie

Soczewki kontaktowe to produkt medyczny, który przepisuje pacjentowi specjalista. W tym celu warto udać się do okulisty lub optometrysty, który w profesjonalny sposób wykona badanie oraz zaproponuje właściwe leczenie. Jednym z rozwiązań są wspomniane soczewki kontaktowe, które posiadają szereg atutów odczuwanych przez pacjenta na co dzień. Warto je poznać, podobnie jak prawidłowy sposób zakładania soczewek kontaktowych.

Zatem, jak zakładać soczewki? Przede wszystkim warto zastosować się do zaleceń specjalisty, który pokaże właściwy sposób zakładania soczewek. To prosta i nieskomplikowana instrukcja, która ułatwia zakładanie soczewek. Warto także podkreślić, że w tym przypadku praktyka czyni mistrza. Dlatego nie należy zniechęcać się i próbować, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Przekonaj się, jak krok po kroku należy zakładać soczewki kontaktowe.

Zakładanie soczewek kontaktowych krok po kroku

Zakładanie soczewek kontaktowych obejmuje cztery kroki, które rozpoczyna mycie rąk. W tym przypadku higiena jest szczególnie istotna, gdyż minimalizuje ona do minimum prawdopodobieństwo podrażnienia oczu lub rozwoju chorób w obrębie narządu wzroku. W kolejnym kroku należy wziąć pierwszą soczewkę i sprawdzić jej ułożenie. Dla ułatwienia soczewki od acuvue.pl posiadają wskaźnik w postaci cyfr 123, co ułatwia rozpoznanie stron soczewek. Jest to szczególnie ważne, gdyż wpływa na jakość widzenia oraz prawidłową korekcję wady wzroku. Następnie należy przytrzymać otwarte oko wolną ręką, jednocześnie trzymając soczewkę na czubku palca. W ostatnim kroku należy spojrzeć w górę i nałożyć soczewkę na oko. Po delikatnym zamknięciu oka, soczewka powinna się dobrze dopasować do powierzchni oka. Czynności te należy powtórzyć dla drugiego oka, jeśli i ono wymaga korekcji w postaci soczewek kontaktowych.

Dlaczego warto korzystać z soczewek kontaktowych?

Coraz więcej osób zmaga się z problemami w obrębie narządu wzroku. Najczęściej są to różnego typu wady wzroku, które wpływają na prawidłowe widzenie. Astygmatyzm, krótkowzroczność lub dalekowzroczność znacząco utrudniają funkcjonowanie pacjenta na co dzień, gdyż zaburzają one między innymi: czytanie, prowadzenie samochodu, zabawę i inne. W efekcie powstały obraz może być rozmyty, niewyraźny lub zamazany.

Ważne jest, jak zakładać soczewki. Prawidłowe założenie soczewek kontaktowych wpływa na komfort ich noszenia, ale i dobre widzenie. Produkt ten posiada wiele atutów, warto jednak przytoczyć kilka najważniejszych. Soczewki kontaktowe nie krępują ruchów, gdyż przylegają bezpośrednio do oka. Dlatego sprawdzą się w przypadku osób aktywnych i nie tylko. Wysoka jakość wynika z zastosowania nowoczesnych materiałów, które charakteryzuje wysoki poziom elastyczności i nawodnienia. Poznaj pozostałe atuty tego rozwiązania!