× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak zadbać o zniszczone włosy dzięki odpowiednim kosmetykom?

pielęgnacja włosów

Zniszczone włosy, to prawdziwy koszmar dla kobiet, które dbają o swój wygląd. Rozdwojone końcówki, pozbawiony blasku kolor i puszenie się, to tylko kilka symptomów świadczących o tym, że włosy są w nie najlepszej kondycji. Jak odmienić ich wygląd? Niezbędna będzie odpowiednia pielęgnacja oparta o wysokiej jakości kosmetyki.

Szampony do zadań specjalnych

Zniszczenia na włosach powstają najczęściej na skutek zabiegów chemicznych, takich jak częsta koloryzacja, prostowanie i stylizacja. Osoby, które posiadają delikatne kosmyki są o wiele bardziej narażone na ich powstawanie, dlatego powinny szczególnie uważać na rodzaj stosowanych kosmetyków. Bez względu jednak na powód, przez które włosy wyglądają nie najlepiej, należy jak najszybciej zabrać się za ich odnowę. Podstawowe kosmetyki, które należy kupić, to oczywiście szampon i odżywka. Nie mogą być to jednak zwykłe preparaty – powinny być dedykowane właśnie włosom zniszczonym. Dobrym wyborem będą kosmetyki naturalne, które zawierają w swoim składzie roślinne ekstrakty oraz są pozbawione agresywnej chemii, która jeszcze bardziej może osłabiać kosmyki. Należy stosować je do codziennej pielęgnacji. Produkty do pielęgnacji włosów dostępne są pod adresem https://www.perfumesco.pl/wlosy.

Regeneracyjna maska i serum na końcówki

Co najmniej raz w tygodniu należy nałożyć na włosy regeneracyjno-odżywczą maskę, która jest bogata w wysokiej jakości składniki aktywne. Najlepiej pozostawić ją na włosach przez co najmniej godzinę – głowa powinna być okryta folią spożywczą oraz grubym ręcznikiem. Pod wpływem ciepła, łuski włosów rozchylają się i tym samym lepiej chłoną składniki aktywne. Składniki, których warto szukać w maskach, to m.in. awokado, jedwab, len i keratyna. Dobrym wyborem są też odżywki i maski dobierane pod względem porowatości włosów (sposobu ułożenia łusek włosa). Te zniszczone najczęściej są wysokoporowate, dlatego potrzebują odpowiedniego odżywienia. Tego typu maski gwarantują, że ich składniki aktywne są idealnie dobrane do rodzaju i struktury włosów. Po spłukaniu maski i odżywki, nie można zapomnieć o nałożeniu serum na końcówki – zabezpieczy je przed dalszymi zniszczeniami i rozdwajaniem.

Wcierki i toniki – mocniejsze, zdrowe włosy

Chcąc cieszyć się gęstymi i mocnymi włosami w dalszej perspektywie, warto zadbać o skórę głowy. Jeśli będzie odpowiednio oczyszczona i nawilżona, stworzy włosom odpowiednie warunki do wzrostu. Do swojej rutyny dobrze więc włączyć takie kosmetyki jak peeling do skóry głowy oraz toniki i wcierki. Peeling oczyści i odświeży skórę, usuwają z jej powierzchni martwe komórki, a delikatny masaż dodatkowo pobudzi cebulki do intensywniejszego wzrostu. Składniki zawarte zaś w tonikach i wcierkach, zapobiegną przetłuszczaniu skóry włosów oraz dostarcza jej dużych dawek witamin i minerałów. Stosując się do tych zaleceń na pewno szybko zauważysz poprawę w wyglądzie swoich włosów. Sprawdź najlepsze kosmetyki na https://www.perfumesco.pl/ i ciesz się zdrowymi oraz pięknymi włosami.