× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Gdzie przyjmuje laryngolog NFZ?

laryngolog NFZ

Pacjenci bardzo często korzystają z porad laryngologów. Lekarze tej specjalizacji zajmują się narządami w obrębie głowy i szyi, a ich praca ma często charakter zabiegowy. Szpital czy też niepubliczny zakład opieki zdrowotnej to miejsce, gdzie działa gabinet lekarski – poradnia otolaryngologiczna, a pacjenci dorośli i dzieci mogą skorzystać z wizyty na bazie skierowania, który wystawia lekarz rodzinny. Zazwyczaj powodem konsultacji są choroby uszu, górnych dróg oddechowych oraz narządów zmysłu. Zdarza się również, że lekarz medycyny pracy wymaga także zaświadczenia od tego specjalisty.

Liczba osób w kolejce do specjalisty

Gdy poszukiwany jest dobry laryngolog NFZ, pacjenci sprawdzają, jakie terminy ma Międzyleski Szpital Specjalistyczny. Poradnia otorynolaryngologiczna działa też oczywiście również w innych placówkach, więc warto w internecie sprawdzić szacunkowe terminy. Niektórym zależy na tym, by dostać się do konkretnego lekarza, a dla innych priorytetem jest niezmiennie czas. Ta specjalizacja dzieli się na wiele gałęzi, więc warto wiedzieć, do kogo się udać po diagnozę, leczenie czy też poradę. Gdy poszukiwany jest laryngolog dziecięcy, warto natomiast odwiedzić Centrum Zdrowia Dziecka lub inne specjalistyczne placówki dla najmłodszych.

Jaki czas oczekiwania na wizytę – niepubliczny zakład opieki zdrowotnej?

Laryngolog jest lekarzem, który zajmuje się chorobami jamy ustnej, uszu, krtani, nosa. W ramach węższych specjalizacji bada także kości skroni, zatoki przynosowe, przełyk, oskrzela i tchawicę. W sytuacjach wymagających interwencji może też skierować na oddział otolaryngologiczny. Poradnia otolaryngologiczna jest więc miejscem, w którym pacjenci z różnymi dolegliwościami mogą uzyskać pomoc w ramach kontraktu z NFZ. Tu są również świadczone inne usługi. Poza terapią farmakologiczną lekarz może zalecić czy wykonać zatok przynosowych, gruczołów ślinowych, języka, chirurgię szczęki, a także jej rekonstrukcję. Częstym zabiegiem jest także endoskopia dolnych dróg oddechowych oraz przełyku. Zdarza się także, że o konsultacje proszony jest neurolog na NFZ lub specjalista z danej dziedziny, ale to wszystko jest uzależnione od konkretnego przypadku.

Znajdź dobry gabinet lekarski – poradnia otolaryngologiczna

Można założyć, że laryngologia jest wąską specjalizacją, ale jednak także tu wyodrębniło się wiele dziedzin, które koncentrują się na danych schorzeniach i problemach pacjenta. Warto więc odwiedzić gabinet lekarski, w którym przyjmuje odpowiedni laryngolog. Warszawa na swoim terenie ma wiele opcji oraz medyków, którzy skupiają się na konkretnym obszarze laryngologii – na przykład chorobach migdałków czy zatok. Wyróżnia się więc foniatrów, audiologów,  rynologów, neurootolaryngologów, onkologów oraz specjalistów przyjmujących dzieci.

Z usług laryngologów można korzystać w ramach ubezpieczenia NFZ. Bezpłatne wizyty wymagają skierowania od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty. Tan dokument uprawnia do tego, by umówić się w poradni laryngologicznej do konkretnego lekarza. W przypadku ostrych stanów można skorzystać z tak zwanego ostrego dyżuru laryngologicznego, który często jest zabezpieczony przez odpowiedni oddział w szpitalu. Taka wizyta jest zarezerwowana tylko do sytuacji nagłych i zagrażających zdrowiu, a często też życiu. Gdy mamy wypisaną receptę, wystarczy wówczas poszukać apteki Warszawa, która dany lek ma w sprzedaży. To również można sprawdzić w internecie, a tym samym ograniczyć sobie problemów i oszczędzać czas.