× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Co jest ważne przy wyborze dentysty?

dentysta

Zdecydowana większość osób, kiedy myśli o dentyście, to przed oczami mają bolesne i nieprzyjemne zabiegi stomatologiczne. Dlatego też wiele osób tak rzadko odwiedza stomatologa, a to ogromny błąd, ponieważ zęby stanowią naszą wizytówkę, a ponadto choroby jamy ustnej mogą być bardzo niebezpieczne. Trzeba znaleźć dobrego specjalistę, któremu będziemy mogli zaufać i nie będziemy bali się go regularnie odwiedzać. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasz dentysta Kraków nie wzbudzał w nach strachu, to przy wyborze musimy zwracać uwagę na kilka ważnych kwestii. Nie możemy się kierować tylko ceną?

Jakie są cechy dobrego stomatologa? 

Przede wszystkim dobry stomatolog, powinien być osobą, która jest wykształcona, ma szeroką wiedzę i przede wszystkim również duże doświadczenie. Powinna być to osoba profesjonalna, która zawsze swoją pracę wykonuje precyzyjnie i dokładnie, a przy tym ma również odpowiednie podejście do pacjentów. Powinna być to osoba życzliwa, która już od samego wejścia do gabinetu zaraża swoim uśmiechem i przede wszystkim wzbudza zaufanie swoich pacjentów. Taka osoba musi zdawać sobie sprawę z tego, że ludzie nie lubią chodzić do dentysty i zawsze wiąże się to dla nich z ogromnym strachem i stresem. Zdecydowana większość osób nie przepada za wizytami u stomatologów i nawet osoby dorosłe mogą zmagać się z chorobą, jaką jest dentofobia, a więc lęk przed dentystom. Każdy stomatolog musi liczyć się z tym, że pacjencji mają obawy stresują się, a zatem zawsze powinien zwracać się do nich życzliwie, objaśniać wszystkie etapy leczenia i odpowiadać na wszystkie pytania. 

Dentysta z ludzkim podejściem

Tak, jak wspomniano już powyżej, stomatolog to specjalista, ale bardzo ważne jest również to, jakie jest jego podejście do pacjenta. Zawsze każdy będzie czuł się lepiej, jeżeli stomatolog pocieszy go. Zdarzają się dentyści, którzy krzyczą na pacjentów i tym samym wzbudzają w nich jeszcze większy strach przed regularnymi wizytami. Dobry dentysta, powinien być również cierpliwy w stosunku do swoich pacjentów i troszczyć się o ich samopoczucie. Jeżeli będzie przyjaźnie nastawiony, to zapewne pacjencji nie będą się aż tak bardzo stresować całą wizytą i leczeniem

Umiejętności mają znaczenie

Jeżeli zdecydujemy się na stomatologa, który może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, to niekiedy może być to gwarancją usług na wysokim poziomie. Jednakże, nie oznacza to że nie powinniśmy wybierać młodych dentystów, ponieważ niekiedy oni patrzą inaczej na choroby z uzębieniem i stosują nowoczesne metody lecznicze.