× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Centrum medyczne dla firm

centrum medyczne dla firm

Budowanie pozytywnego wizerunku firmy to przede wszystkim pozapłacowe benefity, jakie pracownik otrzymuje dostając pracę. Dużo firm decyduje się na zapewnienie prywatnej opieki medycznej dla swoich pracowników, co jest dla nich atrakcyjnym dodatkiem. Jakie są jednak zalety korzystania z prywatnej opieki medycznej?

Prywatna opieka medyczna – korzyści dla firmy

Wybierając prywatną opiekę medyczną warto znać korzyści, jakie z tego płyną. Po pierwsze, są to korzyści finansowe, które związane są ze zmniejszoną absencją pracowników. Jest ona mniejsza ze względu na szybki dostęp do lekarza przy pierwszych objawach choroby oraz sprawne i celne leczenie. Badania lekarskie, profilaktyczne pomagają zapobiegać problemom ze zdrowiem pracowników (chociażby chorobom zawodowym), dzięki czemu rzadziej chorują. Nieobecność pracownika to straty finansowe dla firmy, dlatego codzienna prywatna opieka medyczna jest ważnym elementem zapewnianym w firmie, który do tych strat nie dopuszcza. Kolejnym aspektem zalet finansowych dla firmy z korzystania z prywatnej opieki medycznej jest możliwość odliczania kosztów pakietu medycznego od podatku.

Po drugie, prywatna opieka medyczna to oszczędność czasu. Szybki dostęp do lekarza oraz wdrożone leczenie skraca czas nieobecności danego pracownika, a więc znika problem szukania zastępstw, przekładania terminów oddawanych projektów. Zdrowi, zadbani pracownicy, którzy mają zapewnioną opiekę medyczną pracują efektywniej. Centra medyczne posiadają zazwyczaj specjalne pakiety dla firm, oferując badania medycyny pracy, więc nie trzeba szukać kolejnego podmiotu, który je wykona. Mamy z głowy więc szukanie placówki medycznej, która przeprowadzi badania wstępne, okresowe czy kontrolne.

Po trzecie, korzystając prywatnej opieki medycznej polepsza się wizerunek firmy. Firmy, które korzystają z usług prywatnej opieki medycznej są postrzegane jako profesjonalna, dbająca o swoich pracowników. Jest to jeden z elementów konkurencyjności na rynku pracy, firmy z pakietem prywatnej opieki medycznej jest postrzegana jako bardziej atrakcyjna.

Zalety prywatnej opieki medycznej

Wybierając prywatną opiekę medyczną warto zwrócić uwagę na ofertę danej placówki medycznej. Istnieje wiele różnych wariantów zakresu świadczonych usług przez prywatne placówki medyczne, a ich różnorodność spowodowana jest potrzebą dostosowania do różnych odbiorców. Dlatego wybierając pakiet medyczny, warto przeanalizować, jakie usługi medyczne nas interesują i wybrać taki, który spełniać będzie nasze wymagania. Centrum medyczne https://polmed.pl oferuje bardzo różnorodne pakiety badań, przeznaczone chociażby specjalnie dla kobiet, mężczyzn, dzieci, seniorów.

Dostępność badań laboratoryjnych czy profilaktycznych jest zdecydowanie łatwiejsza niż w placówkach państwowych, a czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty czy badania jest nieporównywalnie krótszy. Prywatna opieka medyczna to także szczepienia, dzięki którym zapobiec można takim chorobom jak grypa, odra czy odkleszczowe zapalenie opon mózgowych. Wybierając prywatną opiekę medyczną oszczędzamy czas i dbamy o swoje zdrowie.