× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak zajść w ciążę szybciej: 8 łatwych i sprawdzonych wskazówek

Teraz, gdy jesteś gotowy i zdecydowałeś się zajść w ciążę, chciałbyś, aby stało się to tak szybko, jak to możliwe. Ale nie bądź niecierpliwy, jeśli zajmie to trochę czasu. Jest kilka zagadnień, o których powinieneś wiedzieć i kilka rzeczy, od których powinieneś unikać, aby zwiększyć swoje szanse na szybsze zajście w ciążę. Przeczytaj poniższe wskazówki.

1. Uzyskaj kontrolę przed ciążą

Aby uniknąć wad wrodzonych, zrób badanie przed rozpoczęciem ciąży. Poproś lekarza o żywienie prenatalne zawierające kwasy foliowe. Wskaże potencjalne problemy i zasugeruje, jakie kroki naprawcze należy podjąć, aby uniknąć problemów później. Pomoże Ci osiągnąć sprawność seksualną i sprawność poczęcia zdrowego dziecka.

2. Zmniejsz wagę, aby szybciej zajść w ciążę

Brzmi dość dziwnie, prawda? Ale tak naprawdę ma to duże znaczenie, gdy próbujesz zajść w ciążę. Zmniejszając wagę, masz większe szanse na szybsze zajście w ciążę i zdrowe dziecko. Jeśli masz więcej niż normalna waga, musisz podjąć kroki, aby pozbyć się niektórych kilogramów. Nadwaga może przeszkadzać w poczęciu dziecka. Zacznij ćwiczyć, zdrowo się odżywiać i zadbaj o swoje problemy trawienne . schudnąć i szybciej zajść w ciążę.

3. Uważaj na swój cykl

Twój cykl jest najważniejszym elementem i powinieneś o tym wiedzieć, ponieważ daje on dobry obraz cyklu owulacji i kiedy jest najlepszy czas na poczęcie. Wodne wydzieliny podobne do śluzu i korekty śluzu szyjnego mogą być również doskonałym wskaźnikiem owulacji.

4. Odstresuj się

Stres nie jest całkiem dobry dla was obojga, gdy próbujesz zajść w ciążę. Zdrowe ciało i umysł są bardzo ważne, jeśli chcesz mieć zdrowe dziecko. Rozważ rutynowe odprężanie, ćwiczenia, jogę i medytację. Stres może wpływać na jakość nasienia u samców i czasy owulacji u kobiet, dlatego oboje powinniście pozbyć się stresu. Wprowadź niezbędne zmiany w swoim stylu życia, a wkrótce zobaczysz korzyści.

5. Pozycja płci ma znaczenie

Istnieje wiele mitów związanych z pozycjami współżycia, jeśli chodzi o zajście w ciążę. Powszechnie mówi się, że pozycja misjonarska jest lepsza niż pozycja psa domowego. To mit! Według badań medycznych i lekarzy musisz użyć pozycji, która zapewni oboje komfort podczas stosunku. Pomoże ci to zajść w ciążę szybciej.

6. Pozostań w łóżku po stosunku

Brzmi dobrze? Tak właśnie jest. Powinieneś pozostać w pozycji leżącej przez co najmniej 15 minut po zakończeniu sesji miłosnej. To da plemnikom wystarczająco dużo czasu na dotarcie tam, gdzie powinny być, tj. W szyjce macicy. Nie idź do łazienki, a nawet nie wstań, i staraj się utrzymywać dolną część i nogi do góry, aby plemniki mogły łatwo przemieszczać się w kierunku szyjki macicy.

7. Porzuć kontrolę ciąży

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych przez bardzo długi czas może zapobiec naturalnemu procesowi owulacji. Nawet po zaprzestaniu spożywania tych kapsułek twoje ciało może podjąć wysiłek, aby uzyskać ten wspólny poziom hormonów. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie przyjętej metody antykoncepcji i czasu jej cofnięcia, który może wymagać ponownego przywrócenia normalnego procesu owulacji.

8. Rzuć palenie i picie alkoholu

Palisz czy pijesz? Musisz to teraz rzucić! To najgorsza rzecz, jaką kobieta może zrobić, gdy próbuje zajść w ciążę. Ponadto usuń spożycie kofeiny z planu żywieniowego. Spożycie tych przedmiotów może być czynnikiem utrudniającym starania o szybsze zajście w ciążę.