× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak wybrać trenera personalnego, który na pewno doprowadzi Cię do celu?

treningi personalne

Wiele osób uważa, że nie ma sensu płacić za trenera personalnego, bo przecież można to wszystko ogarnąć samemu. Jednak bez profesjonalnej kontroli możesz nie osiągnąć swoich celów i spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu. Oto kilka korzyści płynących z ćwiczeń z trenerem personalnym:

Bezpieczeństwo. Trener rozumie anatomię, biomechanikę i fizjologię. Obserwuje każdy Twój ruch podczas treningu, więc nie musisz się martwić o bezpieczeństwo. Trener opracowuje również program treningowy w oparciu o stan zdrowia i może go w każdej chwili skorygować, jeśli coś pójdzie nie tak.

Wynik. Głównym zadaniem trenera personalnego jest to, abyś osiągnął swój cel. Wszystkie jego wysiłki zmierzają w tym kierunku. On wie, czego potrzebujesz, aby osiągnąć cel.

Uwaga. Podczas sesji uwaga trenera osobistego należy tylko do Ciebie. Podczas treningów grupowych instruktor nie jest w stanie poświęcić tyle uwagi każdemu.

Kontrola. Z trenerem personalnym nie będziesz się poddawać. Stale monitoruje Twoje postępy, interesuje się nimi i przypomina Ci o tym, co już zacząłeś na swojej drodze.

Motywacja. Trener osobisty będzie również Twoim mentorem. Z trenerem łatwiej jest utrzymać wysoki poziom motywacji, ponieważ on lub ona zawsze będzie przy Tobie. Czasami coachowie stają się również dobrymi przyjaciółmi, z którymi zawsze można dzielić radość z sukcesu.

Oto jak wybrać odpowiedniego trenera personalnego.

Wyznacz swoje cele

Po pierwsze, musisz zrozumieć, dlaczego ćwiczysz. Czy chcesz schudnąć? Przybrać na wadze? Albo przygotować się do zawodów? Na podstawie tego, i wybrać specjalistę. Bardzo ważne jest, aby trener miał doświadczenie w tym, czego potrzebujesz. Na przykład, trener trójboju siłowego, który przygotowuje swoich podopiecznych do zawodów, raczej nie pomoże dziewczynie schudnąć i uzyskać jędrne pośladki i brzuch.

Dowiedz się jak najwięcej o trenerze.

Pierwszą rzeczą, o którą należy zapytać, jest wykształcenie. Dowiedz się, gdzie trener studiował, jakie ma dyplomy i certyfikaty.

Następnie spróbuj znaleźć informacje zwrotne od innych klientów. Często trenerzy dzielą się sukcesami swoich podopiecznych w serwisach społecznościowych, publikują zdjęcia przed i po. Skontaktuj się z tymi ludźmi i zapytaj o wszystko, co Cię interesuje.

Sieci społecznościowe

Większość trenerów aktywnie prowadzi profile w mediach społecznościowych. Zgłębiając je, poznasz życiowe zasady trenera, jego podejście do pracy, wyniki osiągane przez klientów oraz sposób budowania komunikacji.

Pierwsze spotkanie

Jeśli odpowiada Ci specjalizacja i doświadczenie trenera, zarezerwuj spotkanie, aby porozmawiać z nim po raz pierwszy. Podczas tego spotkania możesz nawiązać pierwszy kontakt i dowiedzieć się, czy dana osoba odpowiada Twojemu temperamentowi i stylowi komunikacji. Jest to bardzo ważne, ponieważ często będziesz komunikował się z trenerem, dzielił się swoimi odczuciami na temat wysiłku i szczegółami dotyczącymi kondycji fizycznej. Zwróć też uwagę na pytania, które zadaje Ci trener. Powinien zapytać o Twój poziom sprawności, stan zdrowia, cele i preferencje.

Możliwość pracy w trybie online

Wciąż nie wiadomo, kiedy pandemia koronawirusa dobiegnie końca. W przypadku obostrzeń, możliwość pójścia do klubu sportowego znowu będzie mocno ograniczona. Dlatego ważne jest, aby trener miał doświadczenie w prowadzeniu treningów online. Dzięki temu nie będziesz musiał przerywać swoich zajęć. A kiedy sytuacja pandemii zostanie zażegnana, będziesz mógł ćwiczyć z trenerem nawet podczas urlopu czy podróży służbowej. Dowiedz się więcej na stronie: https://adrianbugno.pl/trener-personalny-online/.