Jak szafka medyczna Elbur ułatwia pobyt pacjenta w placówce rehabilitacyjnej
Styl każdego gabinetu jest podobny dla tego idąc do lekarza możemy przewidywać jak będzie wyglądać jego pokój. Są to tak dobre i praktyczne meble, że dużo osób chce je mieć, a wiele osób uważa, że lekarze kopiują dizajny, ponieważ nie mają tyle pracy, że nie mają czasu na myślenie o wyborze mebli do gabinetu. Podobnie jest z wózkami czy szafkami na blokach operacyjnych. Wózki z metalowymi półkami to praktyczne narzędzie, gdzie możemy mieć dostęp do wysterylizowanego sprzętu, który potrzebny nam jest do danej operacji, podobnie jest w gabinecie dentystycznym tylko tam mamy metalową półeczkę umiejscowioną koło sprzętu do naprawy naszego uzębienia. Szafka medyczna powinna być zamykana na klucz, ponieważ leki mogą źle zastosowane spłatać nam niezłego figla, a jeśli trafi się jakiś pacjent z chorobą psychiczną lub złodziej i zażyją takie lekarstwo to odpowiedzialność za to ponosi lekarz. Szklane drzwi usprawniają prace lekarza, ponieważ nie musi on długo szukać potrzebnego mu produktu, natomiast szafka na dokumenty w gabinecie powinna mieć drzwi z kolorze, ponieważ nikt nie chce by jego dane były widoczne podczas wizyty danego pacjenta.
W placówkach rehabilitacyjnych bardzo często gabinet nie jest połączony z salą i jest to oddzielne pomieszczenie. Szafki przyłóżkowe przydają się nawet w naszym mieszkaniu czy domu, gdy jest ona jeszcze na kółkach możemy z niej korzystać w momencie, kiedy nie mamy miejsca na biurku albo pijemy herbatę czy coś jemy i nie chcemy czegoś zalać czy pobrudzić. Na salach rehabilitacyjnych szafki przyłóżkowe są często małe i wykonane z metalu, ponieważ zabiegi często odbywają się za dużymi firanami w małych pomieszczeniach na kozetkach i ciężko by było wstawić tam dużą, ciężką, masywną szafę, szafkę, a rehabilitant nie będzie co chwilę biegał do innego pomieszczenia po np. pęsetę albo jakiś żel. Lepiej jest mieć wszystko pod ręką, ponieważ przez to zaoszczędzimy czas a pacjent będzie miał dany zabieg wykonany szybko i sprawnie. Zarówno jak dla rehabilitanta taka szafka jest przydatna tak samo dla pacjenta, który może położyć na niej jakieś rzeczy np. dokumenty, klucze od auta albo telefon.
Czasem przy niektórych zabiegach nie możemy posiadać rzeczy wykonanych z srebra, metalu, gdyż mogą one zakłócać pracę niektórych urządzeń dla tego też pacjent może wszystkie te rzeczy odłożyć na szafkę stojącą obok niego. Osobiście wolę szafki medyczne wykonane z metalu, ale firma Elbur ma też w swojej ofercie szafki drewniane. Swoim stylem dopasowane one są do łóżek tej firmy. Szafki przyłóżkowe firmy Elbur są wykonane z płyty meblowej wykończonej okleiną PCV oraz producent szafek medycznych posiada w swojej ofercie szafki, które mają blat rozkładany do boku i posiadają 4 kółka w tym dwa z nich mają blokadę, aby szafka, gdy tego nie potrzebujemy się nie przemieszczała.
Szafki medyczne Elbur
Szafka Elbur model Rubens 1
Parametry techniczne szafki
- Wysuwana półka boczna
- Dwustronnie otwierane szuflady i drzwiczki
- Otwarta półka
- Elementy drewniane
Wymiary zewnętrzne szafki: szerokość 530 mm / głębokość 450 mm / wysokość 860 mm
Szafka Elbur model Rubens 7
Producent szafek medycznych użył tutaj do wykonania szafy okleiny bukowej. Dzięki temu dobrze wpasowuje się do łóżek Elbur. Szafa wykonana jest z płyty meblowej wykończonej okleiną PCV. Istnieje też możliwość na własną rękę stworzenia szafki z regulowanym blatem, czyli zamontowania nóżek, do szafki które będą miały regulowaną wysokość za pomocą przycisku. Szafki z regulowanym blatem to dobry pomysł, gdy kozetka jest wyżej a szafka niżej. Regulacja blatu może polegać jeszcze na zastosowaniu składanego blatu do boku.
Szafka przyłóżkowa Elbur Rubens 2
Produkowana jest w okleinie bukowej dzięki temu łatwo dopasowana jest do dizajnu łóżek pielęgnacyjnych Konstrukcja szafki wykonana jest z płyty meblowej wykończonej okleiną PCV W tym modelu możemy tak że znaleźć regulacje płyty roboczej oraz regulacje konta jej pochylenia. Zmienna regulacja wysokości jest możliwa dzięki sprężynie gazowej, która ułatwia podnoszenie i opadanie płyty roboczej. Płyta robocza składana jest do boku szafki. W tym modelu znajdują się tak że dwustronnie otwierane szuflady i drzwiczki umożliwiające umieszczenie szafki po obu stronach łóżka. Szafka wyposażona jest w 4 koła dwa z nich posiadają blokadę aby szafka samoczynnie się nie przesuwała.
Parametry techniczne szafki
- Wysuwana półka boczna (płyta robocza)
- Regulowana wysokość i kąt pochylenia płyty roboczej
- Dwustronnie otwierane szuflady i drzwiczki
- Elementy drewniane w kolorze bukowym
- Cztery koła w tym dwa z możliwością blokady
Wszystkie szafki, szafeczki ruchome wykonane z drewna jak dla mnie nie są jednymi z solidniejszych szafek. Osobiście mając gabinet, salon np. rehabilitacyjny kupiłbym szafki metalowe albo plastikowe chociaż drewno nie jest trudne w utrzymaniu, ponieważ gdy będzie widać na nim ślady użytkowania można go odmalować. Jedyny utrudnieniem jest popękany element drewna z czym rzadko kiedy spotkamy się posiadając metalową szafkę. Jednak każdy ma inny gust i powinien wybierać daną rzecz według własnego upodobania.