Chelatacja EDTA – terapia usuwająca złogi miażdżycowe
Pacjenci borykający się z miażdżycą zwykle przechodzą przez szereg różnych terapii i bolesnych zabiegów, które mają na celu oczyścić ich żyły ze złogów miażdżycowych. Okazuje się, że dzięki zastosowaniu chelatacji EDTA można udrożnić żyły bez bólu, a także bez jakiegokolwiek ryzyka. Z tego też względu terapię EDTA stosuje się w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych. Na czym ona polega?
Skuteczna i bezbolesna terapia miażdżycy
EDTA jest związkiem wykorzystywanym podczas chelatacji, który spełnia rolę swoistych „kleszczy” i wychwytuje, a następnie usuwa z organizmu szkodliwe metale. Niemniej jednak w pierwszej kolejności EDTA tworzy z metalami swoiste związki, które mają rozpuścić się w płynach ustrojowych. Dzięki temu możliwe jest ich szybkie wydalenie poprzez nerki. Co więcej terapia ta pozwala również na skuteczne usunięcie złogów miażdżycowych oraz na udrożnienie żył i naczyń krwionośnych. Chelatacja EDTA wykazuje ogromną skuteczność w hamowaniu postępujących procesów miażdżycowych.
Czy chelatacja EDTA jest metodą bezpieczną terapii miażdżycy?
Chelatacja Warszawa jest z powodzeniem stosowana nawet w procesie leczenia zaawansowanej miażdżycy. Wielu pacjentów, którym zaproponowano tego typu terapię, zastanawia się, czy jej przeprowadzenie jest całkowicie bezpieczne. Otóż okazuje się, że o ile chelatacja EDTA zostanie przeprowadzona przez specjalistę w odpowiedni sposób, jest jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod leczenia zaburzeń krążenia oraz problemów secowo-naczyniowych. Co więcej, bardzo rzadko odnotowuje się jakiekolwiek powikłania, które wystąpiły po zakończeniu chelatacji EDTA. Zwykle pacjenci podczas infuzji dożylnej mogą jedynie odczuć nieprzyjemne pieczenie w miejscu, gdzie płyn dostaje się do żyły, jednak uczucie to mija jeśli zmniejszy się szybkość podawanego wlewu.
Czy chelatacja EDTA jest skuteczną bronią w walce z miażdżycą?
Wielu specjalistów wskazuje na to, że chelatacja EDTA wykazuje się ogromną skutecznością w cofaniu oraz hamowaniu zmian, jakie wywołała choroba w organizmie pacjenta. W toku wieloletnich badań wykazano iż jej łagodny sposób działania, może również przyczynić się do całkowitej likwidacji zmian miażdżycowych i usuwaniu złogów toksyn z organizmu. Oczywiście dużo zależy od stopnia zaawansowania choroby, jednak przy około 50 zabiegach, można uzyskać poprawę stanu zdrowia o około 35%. Co więcej chelatacja EDTA jest również metodą stosowaną podczas profilaktyki miażdżycy oraz chorób sercowo naczyniowych. Dzięki niej krew w organizmie może spełniać swoje najważniejsze funkcje, do których należy usuwanie toksyn oraz odżywianie komórek.