× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Zabiegi dedykowane wargom sromowym

zabiegi

Labioplastyka, którą większość kobiet kojarzy pod nazwą plastyki warg sromowych to bezpieczny i skuteczny sposób na to, aby pozbyć się drobnych niedoskonałości.

  1. Najważniejszy cel labioplastyki
  2. Na czym polega zmniejszenie warg sromowych?
  3. Jak powiększyć wargi sromowe?
  4. Nowoczesne zabiegi z wykorzystaniem labioplastyki laserowej

Chociaż każda kobieta jest na swój sposób piękna, to czasami takie z pozoru nieistotne różnice w budowie anatomicznej jak zbyt długie wargi sromowe mogą stać się przyczyną wielu kompleksów. Nie brakuje również sytuacji, gdy plastyka warg sromowych wykonywana jest w związku z zaleceniami lekarza.

Najważniejszy cel labioplastyki

Podstawowym argumentem przemawiającym za przeprowadzeniem labioplastyki jest uzyskanie symetrii warg sromowych. Jednocześnie zabiegi mogą być przeprowadzane wyłącznie przez doświadczonych specjalistów, gdyż dzięki temu nie trzeba się martwić, że po zabiegu kobieta będzie odczuwała dyskomfort w okolicach intymnych. Tym samym decydując się na zabieg w dobrej klinice, pacjentki mogą być spokojne o to, czy po zabiegu zmniejszenia lub powiększenia warg sromowych będą mogły uprawiać stosunki płciowe. Same zabiegi często polegają na redukcji nadmiaru wiotkiej tkanki lub zastosowania specjalnego wypełnienia (może to być wypełniacz lub własna tkanka tłuszczowa pacjentki).

Na czym polega zmniejszenie warg sromowych?

Dużą popularnością wśród kobiet niezależnie od wieku cieszą się zabiegi korekty, które mają na celu zmniejszenie warg sromowych. Wówczas wyeliminowany zostaje przerost warg sromowych mniejszych (w niektórych przypadkach również większych). Obecnie klinika ginekologii plastycznej stosuje wiele zróżnicowanych metod przeprowadzania zabiegów, co pozwala zapewnić pacjentkom największy poziom komfortu oraz ukryć blizny po zabiegu. Zmiana kształtu warg pozwoli uzyskać świetny efekt wizualny, dzięki czemu kobieta może odzyskać pewność siebie i pozbyć się kompleksów. To jednak nie wszystko, gdyż zdeformowany lub asymetryczny kształt warg, może wpływać nie tylko na to, jak kobieta postrzega swoje ciało, ale też utrudnić jej wiele codziennych aktywności. Zbyt długie wargi sromowe mogą utrudnić lub nawet uniemożliwić jazdę na rowerze, gdyż każda próba będzie się kończyła bolesnymi obtarciami. 

Jak powiększyć wargi sromowe?

Chociaż dla pań, które poddały się zabiegowi zmniejszenia warg, może się to wydawać dziwne, to wiele kobiet wybiera ich powiększenie. Warto więc zdać sobie sprawę z tego, że nowoczesna ginekologia estetyczna nie obejmuje wyłącznie zabiegów związanych z redukcją, ale też pozwala powiększyć lub odbudować wargi sromowe. To natomiast może przełożyć się na lepsze doznania podczas seksu. Tego typu zabiegi przeprowadzane są przy zastosowaniu miejscowego znieczulenia (w razie potrzeby można zastosować znieczulenie ogólne). Na szczęście panie, które myślą o zapisaniu się na taki zabieg nie muszą się martwić, gdyż są one bezpieczne i trwają zaledwie dwadzieścia minut. Jak widać korekta warg sromowych to prosty zabieg, więc jeżeli zapewni to kobiecie lepsze samopoczucie lub komfort, to błędem jest z niego nie skorzystać. Jeżeli natomiast chodzi o wybór konkretnego specjalisty, który w profesjonalny sposób zajmie się labioplastyką, to bardzo dobrymi opiniami cieszy się klinika https://medifem.pl/ginekologia-plastyczna-chirurgia/labioplastyka/, gdzie można się umówić na każdy z opisywanych zabiegów.

Nowoczesne zabiegi z wykorzystaniem labioplastyki laserowej

Dla uzyskania optymalnych efektów oraz pewności, że labioplastyka zostanie przeprowadzona zgodnie z oczekiwaniami pacjentki, należy korzystać wyłącznie z polecanych klinik ginekologicznych, które świadczą usługi związane z chirurgią plastyczną miejsc intymnych. Wówczas labioplastyka laserowa zostanie przeprowadzona w sposób bezbolesny, a pacjenta będzie mogła liczyć na odpowiednie warunki.