× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Wideokonsultacje przed wyborem peruki – wiedz, czego szukasz

peruki

Wybór peruki – szczególnie jeśli dokonujesz go po raz pierwszy – może być sporym wyzwaniem. To produkty na tyle specyficzne, że często bardzo trudno jest dobrać idealne włosy. A że cena dobrej jakościowo peruki też może być wysoka, tym bardziej podchodzisz do zakupów ostrożnie i tym bardziej pomocne mogą być wideokonsultacje przed podjęciem decyzji.

Doświadczenie w oku

Doradcy, którzy udzielają porad w formie wideokonsultacji przed zakupem peruki to doświadczeni profesjonaliści. Bardzo często wystarczy im jedno spojrzenie, żeby ocenić, jakiego produktu potrzebujesz: peruki czy tupetu. Wprawnie też określają na oko wielkość bazy, jaka będzie dla ciebie odpowiednia. To wszystko doświadczenie, które nabywa się w czasie pracy z klientkami o różnych problemach. Nie ma tutaj bowiem żadnych szablonów czy miar: decyzja zawsze będzie podejmowana na podstawie indywidualnej oceny. I owszem, sama znasz siebie najlepiej, ale perukę dobiera się, biorąc pod uwagę również pewne względy „techniczne”. Dzięki wideokonsultacjom zdecydowanie łatwiej jest uniknąć dobrania zbyt małej lub zbyt dużej bazy albo w ogóle nieodpowiedniego typu produktu.

To nie powód do obaw

Nietrudno zrozumieć, że dla wielu pań zakup pierwszej peruki wiąże się z większym stresem, może czasem nawet pewnym zawstydzeniem. Absolutnie tak nie powinno być, ale w takim przypadku wideokonsultacja przed zakupem peruki jest tym lepszym rozwiązaniem. Jedyną osobą, której musisz pokazać swoje włosy, jest doświadczony ekspert, któremu można zaufać. To zupełnie inna sytuacja niż konieczność wyjścia do stacjonarnego sklepu. Wszystko pozostaje między tobą a doradcą – nikt poza wami nie musi wiedzieć o tej rozmowie. To na pewno podnosi komfort zakupów i ułatwia podjęcie decyzji.

Konsultacja i porada w jednym

W praktyce konsultantów zdarzają się różne przypadki. Szczególnie jednak wtedy, kiedy przymierzasz się do zakupu pierwszej peruki, nie masz jeszcze bardzo rozległej wiedzy na ten temat. Wtedy konsultacja nie ogranicza się do wskazania, jaki produkt jest dla ciebie odpowiedni. To również rozmowa, która pozwala zbadać twoje indywidualne preferencje i dopasować odpowiednią grupę produktów. W czasie takich konsultacji chodzi o to, aby dać ci jak największą pewność wyboru – jeśli więc nie jesteś pewna, czego w zasadzie szukasz, a masz tylko świadomość swojego problemu, to konsultant jest osobą na właściwym miejscu. Ktoś taki przedstawi ci dostępne możliwości i nakieruje cię na te rozwiązania, które będą dla ciebie najwygodniejsze.

Artykuł powstał we współpracy z Hairly – sklep z perukami.