× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

SPA dla przyszłych mam – z jakich zabiegów mogą korzystać kobiety w ciąży?

spa dla mam

Ze względu na swój wyjątkowy stan, kobiety w ciąży muszą rezygnować z wielu zabiegów kosmetycznych. Oferta ośrodków SPA oraz gabinetów odnowy biologicznej jest jednak na tyle bogata, że również przyszłe mamy mogą skorzystać z zabiegów relaksacyjnych, na przykład dedykowanych im masaży. Szczególnie, że nie tylko poprawiają one urodę i samopoczucie, ale również pozwalają się odprężyć. Sprawdź, z jakich usług masażystów lub kosmetyczek może skorzystać kobieta spodziewająca się dziecka. 

Masaż nóg i stóp

    Niemalże każda przyszła mama cierpi z powodu obrzękniętych nóg. Spowodowane jest to przede wszystkim zatrzymaniem wody w organizmie, a także dużym obciążeniem – szczególnie w trzecim trymestrze. Przypadłość ta doskwiera najbardziej w okresie letnim. Oprócz noszenia wygodnego obuwia, picia dużej ilości wody i ograniczenia soli w diecie, kobiety w ciąży mogą również skorzystać z relaksującego masażu nóg oraz stóp. Taki zabieg jest dostępny m.in. w SPA, salonach relaksacyjnych oraz gabinetach masażu. Niektóre oferują również masaż całego ciała ze szczególnym naciskiem na dolne partie. Działa on rozluźniająco na mięśnie miednicy, pleców i nóg, usuwa nadmiar wody lub limfy, odciąża zmęczone stopy, a także usuwa ból. Warto wybrać takiego technika masażystę z Warszawy, który współpracował już z przyszłymi mamami, zna ich potrzeby oraz oczekiwania. 

Masaż twarzy 

Kobiety w ciąży mogą również skorzystać z rozluźniającego i delikatnego masażu na twarz. Zabieg ten doskonale dotlenia skórę, rozluźnia mięśnie, działa liftingująco oraz rozświetla koloryt. W połączeniu z serum lub kremem dobranym przez wykwalifikowanego technika usług kosmetycznych z Warszawy, wygładzi drobne zmarszczki w okolicach oczu oraz pomoże odprowadzić wodę z naczyń limfatycznych. W czasie masażu twarzy stosuje się takie techniki jak rozcieranie, głaskanie, ugniatanie i oklepywanie. Jest on bardzo przyjemny oraz działa relaksująco na przyszłą mamę. 

Oksybrazja 

    W związku ze zmianami hormonalnymi, jakie mają miejsce w ciąży, przyszłe mamy mogą borykać się z niedoskonałościami w postaci zaskórników czy trądziku. Zabiegi mocnymi kwasami lub inne peelingi nie są dozwolone w ciąży, jednak nie oznacza to, że kobieta spodziewająca się dziecka nie może skorzystać z usług kosmetologa lub technika usług kosmetycznych po Szkole Policealnej w Warszawie. Bezpiecznym zabiegiem oczyszczającym, który stanowi doskonałą alternatywę dla mikrodermabrazji diamentowej jest oksybrazja. Polega ona na oczyszczeniu cery za pomocą soli fizjologicznej, aplikowanego pod ciśnieniem sprężonego powietrza. Po zabiegu skóra jest odświeżona, gładka oraz pobudzona do odnowy.