× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Sklep z maseczkami chirurgicznymi

maseczka chirurgiczna

W dobie pandemii koronawirusa maseczki ochronne stały się elementem powszednim każdego człowieka oaz wyrazem troski o otoczenie, gdyż w znacznym stopniu zapobiegają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów, w tym bakterii i wirusów. Po początkowym kryzysie zaopatrzeniowym polski rynek został wręcz zalany różnego rodzaju maskami ochronnymi, różnią się jednak one między sobą swoimi właściwościami, poziomem oddychalności, sterylnością i walorami bezpieczeństwa. Najlepszym rodzajem masek ochronnych, stosowanych na co dzień w miejscach związanych z pracą służby zdrowia, są maseczki chirurgiczne.  Gdzie jednakże je kupić, aby mieć pewność, że spełniają wszystkie wymagane normy?

Sklep maseczek chirurgicznych z pewnością powinien budzić zaufanie i gwarantować spełnienie wszystkich restrykcyjnych norm produktu. Nie zaleca się, nawet „zwyczajnemu” użytkownikowi, kupowania rzekomych masek medycznych w osiedlowych sklepach czy supermarketach.  A z pewnością na nieostrożność w tym względzie nie mogą sobie pozwolić zaopatrzeniowcy służby zdrowia.

Warto z pewnością zwrócić uwagę, czy sklep masek medycznych oferuje inne produkty z zakresu ochrony zdrowia i higieny pracy. Jeżeli, poza samymi maskami chirurgicznymi sklep oferuje inne przedmioty, np. okulary, przyłbice czy kombinezony ochronne, można uznać go za zaufanego i profesjonalnego dostawcę, który rzetelnie kontroluje swoich producentów i sprawdza jakość oferowanego towaru. Jeżeli sklep z maskami chirurgicznymi oferuje produkty inne niż te związane z branżą medyczną, powinno wzbudzić to nasze podejrzenia.

Innym aspektem, który może nam podpowiedzieć, czy mamy do czynienia z pełnowartościowym towarem, jest jego cena. Sklep masek chirurgicznych może oferować towar za nieco wyższą kwotę, co jest  związane z koniecznością przeprowadzenia kontroli jakościowej, certyfikowania oraz odpowiedniego przechowywania produktu. Zbyt niska cena powinna wzbudzić nasze podejrzenia – być może towar danego sprzedawcy nie pochodzi z rzetelnego źródła. Owszem, istnieje tym masek higienicznych, które nadal są certyfikowane, choć ich produkcja jest nieco mniej restrykcyjna i przez to są tańsze – uczciwy sprzedawca powinien jednak wyraźnie opisać produkt, aby każdy wiedział z czym ma do czynienia.

Żadna, nawet najlepsza maska ochronna nie zapewni nam bezpieczeństwa, jeżeli sami nie będziemy jej prawidłowo stosować. Maski higieniczne są produktami jednorazowymi i nie należy jednej sztuki nosić dłużej niż 4 godziny. 

Jak widać nie tylko sam wybór środka ochrony osobistej jest ważny. Należy rozsądnie wybrać sklep masek medycznych, aby mieć gwarancję jakościowego towaru oraz bezpieczeństwa – swojego i innych.