× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Popularne suplementy diety i treningi dla osoby początkującej

suplementy diety

Każdy sportowiec, który marzy o szczupłej, muskularnej sylwetce, musi od czegoś zacząć. Z reguły jest to zapoznanie się z zasadami prawidłowego wykonywania ćwiczeń, sporządzania prawidłowej diety oraz ewentualnej suplementacji witamin i minerałów. W czasach Internetu szukamy takich informacji przede wszystkim w Internecie, właśnie dlatego postanowiliśmy napisać poniższy artykuł, abyś nie błądził i nie czytał nierzetelnych informacji. Koniecznie przejrzyj nasz tekst i zbuduj idealną sylwetkę w krótkim czasie.

Dlaczego warto brać suplementy diety

Suplementy uzupełniają witaminy i minerały, których potrzebuje nasz organizm, a których jest coraz mniej w naszych posiłkach. Niestety wraz ze zmieniającym się światem, zawartość składników odżywczych zawartych w produktach spożywczych jest coraz gorszej jakości. Powodem tego są m.in. zanieczyszczenia znajdujące się w środowisku. Odnosi się to zatem nie tylko do kupowanych produktów, ale również tych, które sam hodujesz i zbierasz. Suplementy diety posiadają wiele zalet, bowiem nie posiadają dodatkowych składników odżywczych, mają określoną liczbę kilokalorii i możemy do nich zakwalifikować takie cenne właściwości jak: zwalczanie chorób cywilizacyjnych, takich jak osteoporoza, efekty w postaci np. zwiększonej siły, a także zapobieganie problemom gastrycznym. Ponadto suplementy diety uzupełniają niedobory wartościowych składników albo podwyższają ich ilość w organizmie, dzięki czemu pomagają sportowcom, np. zwiększyć masę mięśniową. Właśnie dlatego zarówno sportowcy, jak i zwykli obywatele sięgają po suplementy diety, aby zachować zdrowie.

Popularne suplementy diety dla osób aktywnych fizycznie

Naukowcy od wielu lat zastanawiają się, jakie suplementy przyjmować, aby poprawić wyniki w sporcie. Do tej pory ustalono, że bardzo dobrym środkiem może być np. ashwagandha, która jest bardzo niepozornym ziołem, ale potrafi jednak zdziałać cuda. Do jej głównych zadań należą m.in. utrzymywanie równowagi emocjonalnej, wspomaganie relaksu, poprawianie samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego, pozytywne oddziaływanie na układ sercowo-naczyniowy oraz serce itp. Ponadto warto także zażywać żelazo odpowiedzialne za wydolność całego organizmu, produkcję czerwonych krwinek czy prawidłowy metabolizm. Następnym, równie dobrym, suplementem jest także witamina C przyspieszająca przyswajanie żelaza, choć niektórzy błędnie uważają, że nie jest ważna. Innymi równie cennymi suplementami są także: zielona kawa, sole mineralne, białko i arginina. Wszystkie one odpowiadają za uzupełnienie minerałów i witamin w organizmie, a także poprawianie jego funkcjonowania, co w czasie uprawiania sportów jest jeszcze ważniejsze.

Jaki rodzaj treningu jest najlepszy dla osoby początkującej

Istnieją cztery zasady przeprowadza treningów u osób początkujących. Po pierwsze należy stopniowo zwiększać ciężar i tym samym przystosowywać organizm do coraz lepszych efektów. Nie oznacza to oczywiście, że na siłę należy nadwyrężać organizm. Zamiast tego trzeba analizować swoje wyniki, oceniać swoje możliwości i ostatecznie dążyć do coraz efektywniejszych treningów. Po drugie początkujący powinni ustalić sobie dobry plan treningowy, składający się z serii, w czasie których mogą ćwiczyć konkretną partię. Optymalnie przyjmuje się, że plan powinien przewidzieć 3-5 serii po kilka powtórzeń. Po trzecie izolacja mięśniowa, czyli prawidłowe wykonywanie ćwiczeń, bez niepożądanego wyginania się, aby ułatwić sobie trening. No i po czwarte plan powinien być urozmaicony, aby można było wykonywać różne ćwiczenia i między nimi odpoczywać.

Rola diety przy treningu siłowym

Dieta ma ogromne znaczenie w życiu każdego człowieka, ale w przypadku sportowca jest jeszcze istotniejsza. Właściwie przeprowadzona pozwala na zbudowanie masy mięśniowej czy redukcję tkanki mięśniowej. Właściwa dieta powinna składać się z dużej ilości protein oraz wody, a także wystarczającej ilości kilokalorii. Można także włączyć do niej suplementy diety uzupełniające niedobór witamin czy minerałów, ale nie jest to konieczne. Najważniejsze to spożywać zdrowe, pełnowartościowe posiłki i dbać o to, żeby organizm nie został odwodniony.