× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Podniesienie i redukcja piersi – dla kogo ten zabieg?

redukcja piersi

Zbyt duże piersi są bolączką wielu kobiet. Co prawda, częściej słyszymy raczej o powiększaniu piersi, niż ich zmniejszaniu, ale zabiegi pomniejszania piersi również są stosowane.

Dla kogo podniesienie i redukcja piersi?

Duże piersi mogą być problemem i generować dyskomfort. Zdarza się, że przerost tkanki tłuszczowej jest tak duży, że kobiety decydują się na chirurgiczne pomniejszenie piersi. Często duże piersi są wynikiem nadmiaru tłuszczu, gromadzącego się pod skórą, więc redukcja piersi (efekty zobacz na clinicforyou.pl) to skuteczny sposób, aby w końcu poczuć się dobrze w swoim ciele.

Zbyt duże piersi obciążają kręgosłup i mogą być przyczyną bólu pleców. Wiele kobiet z uwagi na zbyt duży biust ma też problemy z jego jędrnością. Zabieg podniesienia piersi sprawi, że biust będzie wyglądał dużo lepiej.

Redukcji piersi dokonują także kobiety, których piersi straciły dawny kształt. Dzięki usunięciu nadmiaru skóry, piersi wracają do dawnego kształtu, a efekty są zaskakujące.

Na czym polega zabieg podniesienia i redukcji piersi?

Redukcja piersi odbywać się może na dwa sposoby. Redukcja piersi z liftem to usunięcie nadmiaru tkanki oraz luźnej skóry przy jednoczesnym podniesieniu brodawek. Równie często stosuje się nieco bardziej inwazyjną metodę, która polega na usunięciu gruczołu piersiowego. W obydwu przypadkach należy usunąć nadmiar skóry, a następnie zszyć rozcięcie.

Sam zabieg trwa około 3 godzin, jednak odbywa się przy znieczuleniu ogólnym, co sprawia, że konieczne jest pozostanie w klinice na noc. Wszystkie szwy usuwa się do dwóch tygodni  po zabiegu. Blizny zmniejszają się po jakimś czasie, a do codziennych aktywności można wrócić już po zdjęciu szwów – jednak zaleca się noszenie biustonosza sportowego przed około 3 miesiące, zarówno w dzień, jak i w nocy. Pomoże to ustabilizować piersi i zmniejszy odczuwany ból, jaki może pojawić się po operacji.

Czy zabieg redukcji piersi jest bezpieczny?

Zabieg redukcji piersi i ich podnoszenia bywa niekiedy koniecznością, aby normalnie funkcjonować. Jest to zabieg dość inwazyjny, jednak zasadniczo bezpieczny. Zanim jednak zdecydujemy się na redukcję piersi, warto przeprowadzić kilka rozmów ze specjalistami, w tym zwłaszcza z lekarzem prowadzącym. Dobierze on odpowiedni kształt piersi i przedstawi klientce spodziewane efekty. Samo uniesienie piersi natomiast nie jest bardzo inwazyjne i polega głównie na na naciągnięciu skóry. Ważne jest w zabiegu redukcji piersi, że żadne ciało obce nie jest w tym procesie wszczepiane do organizmu, co minimalizuje ryzyko powikłań. Jeśli więc masz problem ze zbyt dużymi piersiami, warto skonsultować się w tej sprawie z profesjonalną kliniką, która dobierze odpowiedni zabieg dla Ciebie.

Wiele kobiet chwali sobie efekty po zabiegu redukcji piersi, wskazując plusy zarówno pod kątem samopoczucia psychicznego, jak i zdrowia fizycznego. Ważne jest jednak, aby w okresie rekonwalescencji się nie przemęczać i stosować do wytycznych kliniki.