× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Pielęgnacja po kąpieli – mleczko do ciała czy balsam?

Pielęgnacja po kąpieli - mleczko do ciała czy balsam?

Codzienna dbałość o nawilżenie, jędrność i gładkość skóry związana jest z oczyszczaniem i stosowaniem kosmetyków nawilżająco-odżywczych. Dzięki ogromnemu wyborowi produktów możemy dopasować sposób pielęgnacji do swoich potrzeb. Zastanów się, czy produkt, po który sięgasz odruchowo jest dla Twojej skóry optymalny.

Mleczko do ciała i balsam – czym się różnią?

Na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie. Na półkach sklepów, drogerii i aptek najczęściej umieszczone są obok siebie. Do końca nie wiesz, czy jest między nimi jakaś różnica poza nazwą. Mleczka do ciała i balsamy owszem, są produktami kosmetycznymi o podobnym działaniu i funkcjach, jednak to, co je wyróżnia to przede wszystkim skład i konsystencja. Skład mleczek do ciała w porównaniu z balsamami jest bogatszy i bardziej zróżnicowany. Formuła mleczka wchłania się podobnie dobrze, jednak oferuje skórze więcej składników natłuszczających. Balsam do ciała ma trochę mniej tłustą formułę. Nie oznacza to, że mleczko pozostawia po aplikacji tłustą warstwę. Po wchłonięciu się w skórę koi nawet najbardziej przesuszone jej fragmenty. 

Kiedy warto stosować mleczko do ciała?

Jeśli nie wiesz kiedy stosować mleczko do ciała spieszymy z odpowiedzią. Jeśli Twoja skóra jest bardzo sucha zdecydowanie warto nawilżyć ją i odżywić mleczkiem. Stosuj je regularnie, po każdej kąpieli lub prysznicu. Mleczko do ciała możesz stosować również zamiennie z balsamem, szczególnie skłaniając się ku niemu w miesiącach najchłodniejszych, gdy skóra jest najbardziej narażona na przesuszenie i wymaga intensywnego nawilżenia, natłuszczenia i regeneracji. Wśród mleczek do ciała najczęściej znaleźć możesz produkty nawilżające oraz intensywnie regenerujące. Dzięki bogatej, starannie opracowanej formule wysokiej jakości mleczka do ciała dbają o doskonały stan skóry przez całą dobę. 

Balsam, a może masło lub mus do ciała?

Alternatywą dla mleczek do ciała mogą być balsamy, musy lub masła do ciała. Warto stosować je zamiennie, by dostarczyć skórze zróżnicowanych składników odżywczych i zapewnić jej kompleksową pielęgnację. Podobnie jak mleczko do ciała, balsam stosujemy po kąpieli, w celu dogłębnego nawilżenia skóry, ujędrnienia jej lub odżywienia. Doskonały efekt stosowania balsamu możemy obserwować również, wybierając produkty rozświetlające skórę oraz antycellulitowe. Poza balsamami, które dobrze się wchłaniają i możesz wybierać je spośród szerokiej oferty produktów w ofercie sklepów znajdują się musy do ciała, posiadające wyjątkowo lekką formułę i nawilżający efekt. Musy świetnie sprawdzają się w najcieplejsze miesiące, tworząc na skórze efekt doskonałego odświeżenia. Często posiadają świeże, owocowe zapachy. Masło natomiast jest skoncentrowaną formułą nawilżającą i natłuszczającą skórę, nie pozostawia na niej tłustego filmu i dobrze się wchłania. Stosuj je, gdy potrzebujesz silnego odżywienia naskórka. 

Co jest najważniejsze w codziennej pielęgnacji skóry ciała?

W codziennej pielęgnacji po kąpieli ważna jest regularność. Twoja skóra, przesuszona i wymagająca nawilżenia nie może zostać pominięta. Nawet, jeżeli jesteś zmęczona lub spieszysz się do pracy poświęć kilka chwil na wmasowanie w skórę ciała mleczka. Jego formuła wraz z pobudzającym ukrwienie masażem pozwolą ujędrnić, nawilżyć i odżywić skórę na cały dzień. Tu ważna jest regularność i odpowiednio dobrany kosmetyk wysokiej jakości.