× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Piękny wygląd ust przy użyciu jednego zabiegu

powiększanie ust

Gabinety medycyny estetycznej cieszą coraz większą popularnością. Nasz wygląd zewnętrzny staje się bardziej istotny. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest profesjonalne powiększanie ust oraz ich modelowanie. 

Na czym polega ten zabieg?

Jest to metoda zaliczana do tych mniej inwazyjnych. Jedyne na co trzeba uważać to wybór odpowiedniego miejsca, w którym świadczą usługi medycyny estetycznej na najwyższym poziomie. Jest to ważne, ponieważ efekt zabiegu utrzymuje się zwykle do roku czasu a źle wykonana usługa będzie wyeksponowana i widoczna. Powiększanie ust odbywa się za pomocą kwasu hialuronowego. Usta po zabiegu są pełniejsze i bardziej symetryczne. Przed wizytą w gabinecie nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Na miejscu zostanie przeprowadzony wywiad lekarski oraz rozmowa odnośnie oczekiwanych efektów. Zabieg jest szybki i bezbolesny, bowiem usta smarowane są kremem znieczulającym, który niweluje wszelki ból. Kwas hialuronowy jest wprowadzany w kilka różnych miejsc a następnie rozmasowywany. Dzięki temu unikniemy nieestetycznych zgrubień.

Efekty zabiegu powiększania ust

Głównym efektem jest oczywiście większa objętość ust widoczna tuż po zabiegu. Każdy pacjent ma różne oczekiwania względem zabiegu, nie zawsze chodzi tylko o powiększenie ust. Z pomocą kwasu hialuronowego możliwe jest również wyrównanie asymetrii między wargami. Dodatkowo zabieg ten może również podkreślić kontur ust i podnieść ich kąciki. Jest to świetna metoda na uporanie się z tak zwanymi „zmarszczkami palacza”, które tworzą się wokół ust. Dzięki temu skóra wydaje się bardziej jędrna a cera promienna. Podczas zabiegu zwiększa się również poziom nawilżenia ust. Zwykle rezultaty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy rozkłada się w naszej skórze.

Efekty uboczne oraz przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg powiększania czy modelowania ust jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia o ile wykonywany jest w profesjonalnym miejscu. Natomiast tuż po zabiegu mogą wystąpić niegroźne działania uboczne takie jak obrzęk w obrębie ust, krwiak czy rumień. Do bezwzględnych przeciwwskazań należy okres ciąży oraz karmienia piersią. Nie należy również wykonywać zabiegu w miejscu gdzie trwa infekcja lub gdzie znajduje się zmiana skórna. Oczywiście z zabiegu wyklucza również nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub lidokainę, która jest substancją znieczulającą.

Profesjonalne powiększanie ust to szybki zabieg a do tego niewymagający użycia skalpela. Dzięki temu każdy może uzyskać wymarzony wygląd swoich ust bez zbędnej ingerencji.