× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Piankowy czy sprężynowy? Jaki materac do spania wybrać?

materace

Wybór materaca do spania nie jest tak łatwą sprawą, jak z pozoru mogłoby się wydawać. Warto pamiętać, że od tego, jaki materac kupisz, w dużej mierze będzie zależeć komfort i jakość twojego snu. Marzysz o tym, by każdego ranka budzić się wyspanym i pełnym energii, bez bólu czy sztywności mięśni? Jeśli tak, koniecznie wybierz dobry gatunkowo materac dostosowany do twoich osobistych potrzeb i preferencji. Na rynku dostępne są różne rodzaje materacy, jednak największą popularnością cieszą się modele piankowe oraz sprężynowe. Czym się cechują i u kogo najlepiej się sprawdzą?

Materace piankowe – czym się odznaczają?

W ofercie wielu sklepów zapewne zauważyłeś materace piankowe. Jak sama nazwa wskazuje, są one wykonane z zaawansowanej technologicznie pianki, zazwyczaj poliuretanowej. Na szczególną uwagę zasługują modele termoelastyczne, które reagują nie tylko na ciężar i ułożenie ciała, ale także na jego temperaturę. Dzięki temu podłoże doskonale dopasowuje się do indywidualnych potrzeb użytkownika i natychmiastowo reaguje na jego ruch. Dobrej jakości pianka odznacza się dużą trwałością, a co za tym idzie – zapewnia długą żywotność materaca. Szeroki wybór materacy piankowych dostępny jest u producenta Anhel. Modele z pianki występują w różnej twardości, dlatego każdy może znaleźć wersję, która odpowiada jego potrzebom.

Właściwości materacy sprężynowych

Materace sprężynowe już od wielu dekad cieszą się ogromnym powodzeniem. Obecnie najchętniej wybierane są te o konstrukcji kieszeniowej. W modelach kieszeniowych każda sprężyna umieszczona jest w oddzielnej kieszeni, dzięki czemu może działać niezależnie od pozostałych. Tego typu materace posiadają zazwyczaj kilka stref twardości, nawet 7. Oznacza to, że materac na całej powierzchni zapewnia odpowiednie podparcie dla każdej partii ciała, dostosowując się do jej anatomicznej budowy. W modelach kieszeniowych stosuje się sprężyny o różnej grubości, która wpływa na elastyczność i twardość określonych fragmentów podłoża.

Wybierz materac dostosowany do twoich potrzeb!

Który materac jest zatem lepszy – sprężynowy czy piankowy? Tak naprawdę nie ma odpowiedzi na to pytanie. Wybór zależy bowiem od tego, jakie są twoje indywidualne potrzeby i oczekiwania w stosunku do materaca. Jeśli w czasie snu lubisz przyjemne uczucie otulenia ciała przez materac i zależy ci na wyjątkowym komforcie użytkowania, dobrą decyzją może okazać się kupno modelu piankowego. Jeżeli natomiast wolisz bardziej sprężyste podłoże do spania i chcesz uzyskać efekt delikatnego odbicia ciała od materaca, lepszym wyborem będzie model kieszeniowy. Pamiętaj, że twój komfort oraz twoje zdrowie są najważniejsze!