× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

kwas hialuronowy

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są bardzo popularną gałęzią medycyny estetycznej. Pomagają m.in. w walce ze zmarszczkami.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą w naszym ciele substancją. Jest on podstawowym składnikiem skóry. Celem jego działania jest odpowiednie nawilżenie skóry i utrzymanie jędrności. Niestety w wyniku starzenia jest go coraz mniej. Sprawia to, że skóra się wysusza, traci jędrność, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki.

Zabieg kwasem hialuronowym jest  jednym z bezpieczniejszych – między inny z powodu naturalnego występowania w skórze. W medycynie stosuje się kwas hialuronowy wyprodukowany syntetycznie. Dzięki temu nie ma większych problemów z uczuleniami.

Kwas hialuronowy Gdańsk

W gdańskiej klinice impladent regularne wykonuje się zabiegi związane ze wstrzykiwaniem kwasu hialuronowego. To prosta, szybka i bezpieczna metoda.

Jeśli więc szukasz zabiegów z takich kategorii jak: medycyna estetyczna Gdańsk lub kwas hialuronowy Gdańsk, to dobrze trafiłeś (choć na zabiegi przyjeżdżają także pacjenci z innych miast). Pracują tutaj jedni z najlepszych specjalistów medycyny estetycznej różnych dziedzin – także w stopniu doktora nauk medycznych.

Jak wyglądają zabiegi z kwasem hialuronowym?

Zabiegi kwasem hialuronowym polegają na wstrzyknięciu pod skórę specjalnego żelu, który uwalnia substancję. Jest on wstrzykiwany dość głęboko – w tkankę podskórną. W przypadku okolic takich jak żuchwa i podbródek – nawet sięgają kości. W zależności od miejsca, wieku, stanu skóry może mieć on różną konsystencję. W przypadku całej twarzy i jej obrysu – mówimy o liftingu wolumetrycznym. Daje on możliwość Uwydatnienia kości policzkowych i modelowania policzków.

Substancja wstrzykiwana w trakcie zabiegu nie tylko wypełnia zmarszczki (dlatego efekt jest natychmiastowy), ale stopniowo uwalnia kwas hialuronowy, który pomaga nawodnić skórę i stymuluje komórki skóry. Efekt zabiegu może się utrzymywać nawet rok, choć w niektórych okolicach (np. nosa) nawet dwa lata. Kwas hialuronowy (http://www.impladent-estetyczna.eu/oferta/kwas-hialuronowy/) jest także wykorzystywany w przypadku osób, które posiadają blizny.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest także wykorzystywany do modelowania ust. Stają się one jędrniejsze, kontur jest wyraźniej zaznaczony,zmarszczki wokół ust są wypełnione a one same zrewitalizowane. Efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

Tak jak w przypadku innych zabiegów z kwasem hialuronowym, pacjentom przed zabiegiem jest podawanie znieczulenie w formie kremu. Należy także pamiętać o tym, żeby później przez jakiś czas unikać słońca. Także wykonywanie innych zabiegów medycyny estetycznej w przeciągu kolejnych 3 tygodni nie jest wskazane.