× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak zadbać o swoje zęby i poprawić ich estetykę

zdrowe zęby

Piękny uśmiech to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia. Zdrowe zęby to podstawa dobrego wyglądu i życia pozbawionego bólu. Zadbanie o zęby jest proste i wymaga przede wszystkim systematyki. Sprawdź, co zrobić, aby zadbać o piękny uśmiech.

Dbaj o higienę jamy ustnej

Podstawą dbania o zęby jest ich regularne szczotkowanie. Warto o tym pamiętać na co dzień, nie tylko podczas leczenia ortodontycznego, kiedy jest to szczególnie istotne. Pamiętaj, że to nie rodzaj szczoteczki jest najważniejszy, a jej regularna wymiana. Standardowo należy ją wymienić raz w miesiącu. Bardzo ważna jest poprawna technika mycia zębów. Można to robić na wiele sposobów, jednak najpopularniejsza mówi o tym, aby wybrać początkową stronę mycia np. zęby ulokowane na dole, po prawej stronie, a następnie przesuwanie się do kolejnych części. Sama szczoteczka powinna być ustawiona pod kątem 45 stopni do zębów, jej ruch musi być okrężny, a zanieczyszczenia wymiatane w kierunku powierzchni żującej zębów.

Równie ważne są regularne wizyty kontrolne u stomatologa. Pozwoli to na wczesne wykrycie chorób zębów i ich leczenie na wczesnym etapie. Podczas wizyty lekarz przejrzy stan zębów i dziąseł, może również usunąć nagromadzony kamień nazębny lub wypolerować zęby. Niewiele osób wie, że główną przyczyną próchnicy jest spożywanie słodkich, lepkich pokarmów i napojów. Regularne wizyty i przegląd jamy ustnej zapobiegną rozwinięciu się takiego stanu.

Jak poprawić swój uśmiech?

Rodzaj podjętych działań i zabiegów, które mają na celu poprawienie uśmiechu, zależeć będzie od wady, która wymaga korekty. W przypadku wady zgryzu najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest aparat ortodontyczny. Krzywy zgryz może być nie tylko wadą estetyczną, ale również powodować ból, dlatego warto rozpocząć leczenie jak najwcześniej. Więcej informacji na temat ortodoncji znajdziesz na stronie https://klinikastomatologii.eu/uslugi/ortodoncja/.

Dla osób, którym zależy na poprawie wyglądu zębów, warto udać się na zabieg wybielania w gabinecie. Przed jego wykonaniem należy rozważyć wykonanie skalingu i piaskowania zębów, co pozwoli na pozbycie się kamienia i osadów. Pamiętajmy jednak, że każdy zabieg warto najpierw omówić ze swoim stomatologiem, który wskaże najbezpieczniejsze i najlepiej dopasowane sposoby leczenia oraz poprawy estetyki zębów.