× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak pomóc zmęczonym oczom?

zmęczone oczy

Cyfrowe zmęczenie oczu (DES, z ang. Digital Eye Strain) to dolegliwość, która dotyka już ponad połowę populacji w dobrze rozwiniętych krajach Europy i świata. Każdego dnia coraz więcej i dłużej korzystamy z urządzeń cyfrowych, śledzimy newsy w smartfonach, oglądamy video na tabletach, pracujemy przed ekranami monitorów komputerowych. Dla oczu nie są to aktywności, do których są dobrze przygotowane. Jeśli coraz częściej Twoje oczy bolą, szczypią, łzawią, boli Cię głowa, szyja, masz kłopoty z koncentracją uwagi lub widzisz niewyraźnie, możesz zmagać się z DES. Aby pomóc swoim oczom, powinieneś stosować relaksacyjne soczewki ze wsparciem akomodacji. Dowiedz się, czym są relaksacyjne szkła do okularów, w jaki sposób przynoszą one ulgę zmęczonym oczom i przeciwdziałają DES.

Czym wyróżniają się okularowe soczewki relaksacyjne i jak działają?

Soczewki ze wsparciem akomodacji określane czasem jako szkła relaksacyjne mają nietypową konstrukcję, która powstała po to, aby wspierać oko przy wysiłku akomodacyjnym i widzeniu w bliży. Najnowsza generacja specjalistycznych soczewek tego typu została stworzona przez SEIKO, znanego na całym świecie twórcę rewolucyjnych rozwiązań optycznych i producenta nowoczesnych soczewek okularowych w wersji premium. Soczewki ze wsparciem akomodacji SEIKO SmartZoom to szkła okularowe wyposażone w specjalną strefę wsparcia akomodacji zlokalizowaną w dolnej części soczewki, która odciąża i wspiera oko przy widzeniu na małe odległości oraz pozwala cieszyć się komfortowym i maksymalnie wyraźnym widzeniem przy korzystaniu z urządzeń cyfrowych, a także w czasie pracy wymagającej ostrego widzenia w bliży. Soczewki SEIKO SmartZoom powstały dzięki połączeniu kilku nowatorskich technologii opatentowanych przez SEIKO i to sprawia, że nie mają one sobie równych w walce z symptomami cyfrowego zmęczenia oczu oraz jakości widzenia, którą gwarantują. Soczewki relaksacyjne SEIKO SmartZoom wyróżnia nie tylko wspomniana rewolucyjna strefa przyrostu mocy, ale cała ich starannie przemyślana konstrukcja. Soczewki SEIKO SmartZoom wykorzystują m.in. wewnątrzasferyczną konstrukcję 360°, co powoduje, że są wyjątkowo cienkie i lekkie, gwarantują bardzo szerokie pole widzenia oraz wyjątkową jakość obrazu. Zastosowana przy ich produkcji innowacyjna technologia Balance Zone Technology odpowiada ponadto za perfekcyjną jakość widzenia oraz wyjątkowe walory estetyczne soczewek.

Kto powinien nosić soczewki ze wsparciem akomodacji?

Soczewki relaksacyjne to szkła okularowe stworzone z myślą o wszystkich osobach, które dużo czasu spędzają przed komputerem, smartfonem czy tabletem, a także tych, którzy wykonują zadania wymagające ostrego widzenia w bliży. Szkła ze wsparciem akomodacji pozwalają wspomnianym osobom redukować objawy cyfrowego zmęczenia oczu, przeciwdziałają rozwojowi tych objawów i umożliwiają oczom pracę w bardziej komfortowych warunkach. Soczewki SEIKO SmartZoom odciążają oczy, zapewniają komfortowe widzenie podczas wpatrywania się w ekrany urządzeń cyfrowych i umożliwiają płynne przenoszenie wzroku na różne odległości, a do tego występują w 4 wariantach o różnych wartościach wsparcia akomodacji uwzględniających stopień zaawansowania DES. Ponieważ soczewki ze wsparciem akomodacji SEIKO SmartZoom można w ten sposób precyzyjnie dopasować do indywidualnych potrzeb wzrokowych każdego użytkownika, szkła relaksacyjne tej firmy mogą w praktyce uwolnić każdego z nas od objawów zmęczenia oczu, zapewniając ostre, naturalne i komfortowe widzenie przez cały dzień, także w świecie cyfrowych technologii.