× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej?

jama ustna

Kontrolowanie stanu i wyglądu uzębienia w pierwszych latach życia jest odpowiedzialnością rodziców. Do najważniejszych zadań należy nauczenie dziecka prawidłowych nawyków, aby w przyszłości potrafiło samodzielnie zadbać o swoje zęby i higienę jamy ustnej. Podstawą jest szczotkowanie zębów i regularne kontrolowanie ich stanu u stomatologa. Jednym ze sposobów na szczególne zadbanie o higienę i czystość zębów jest irygator dentystyczny Meriden Home stosowany z właściwą regularnością.

Szczotkowanie zębów i higiena jamy ustnej

Czystość uzębienia i całej jamy ustnej to kluczowa sprawa, gdyż to właśnie od tego zależy często zdrowie całego organizmu. Pozostałości resztek pokarmowych w przestrzeniach między zębami może powodować podrażnienia, stany zapalne i psucie się uzębienia. Zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy w ciągu dnia, jednak wskazane jest również czyszczenie jamy ustnej po każdym posiłki. Dzięki temu pozostałe między zębami resztki pokarmowe nie ulegną rozkładowi i nie wpłyną na zepsucie zębów. Irygator dentystyczny Meriden Home ma za zadanie jeszcze dokładniej oczyścić zęby poza samym szczotkowaniem. Stosowanie irygatora pomaga pozbyć się resztek zalegających w przestrzeniach między zębami, a także zmniejszyć ilość i opóźnić powstawanie kamienia nazębnego. Zarówno szczotkowanie zębów, jak i używanie irygatora dentystycznego wymaga prawidłowych ruchów, których warto się nauczyć aby zadbać o swoje uzębienie i higienę jamy ustnej w najlepszy możliwy sposób.

Regularne wizyty u stomatologa

Wizyty kontrolne u stomatologa to podstawa dbania o stan swoich zębów. Wiele osób niestety obawia się wizyt stomatologicznych i z powodu swojego lęku zaniedbuje regularne kontrole. Kluczowym zadaniem rodziców jest więc nauczenie dziecka, że wizyta u stomatologa nie jest niczym strasznym i nie powinno się niczego bać. Dzięki temu również w późniejszym czasie już jako osoba dorosła wizyta w gabinecie stomatologicznym nie będzie stanowić żadnego problemu. Stomatolog pomoże nauczyć się jak w prawidłowy sposób stosować irygator dentystyczny Meriden Home i czyścić uzębienie oraz całą jamę ustną. Zadbane i zdrowe zęby, które regularnie kontrolowane są u stomatologa to najlepsza wizytówka każdej osoby. Używanie irygatora dentystycznego Meriden Home oraz odpowiedniej szczoteczki do mycia zębów to najważniejsze i jednocześnie najbardziej skuteczne sposoby dbania o zęby oraz higienę jamy ustnej. Regularne kontrolowanie stanu uzębienia u stomatologa także jest bardzo ważnym krokiem do pięknego uśmiechu.