Botoksem nazywana jest powszechnie toksyna bulionowa. Jest ona wykorzystywana w medycynie estetycznej. Dzięki niej możliwe staje się zlikwidowanie zmarszczek, a także skuteczna walka z bruksizmem i nadpotliwością. Co ciekawe, botoks to bardzo niebezpieczna trucizna naturalnego pochodzenia. Dlatego też warto powierzyć się specjalistom, którzy doskonale wiedzą, jaką dawkę dobrać, by skóra nabrała jędrności i odzyskała doskonały wygląd. Kto powinien skorzystać z zabiegu i jak się do niego przygotować?
Kto może skorzystać z zabiegu z użyciem toksyny bulionowej?
Z zabiegów wykorzystujących botoks korzysta coraz więcej przedstawicieli różnych grup społecznych. Nic dziwnego, bo to skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek, które pojawiają się u coraz młodszych osób. Botoks, wstrzyknięty w odpowiednie partie twarzy, pomaga pozbyć się nieestetycznego problemu. Z takiego zabiegu mogą skorzystać pacjenci niezależnie od wieku. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, wykluczające taką możliwość. Będzie to ciąża i karmienie piersią, ale również i zaburzenia krzepliwości krwi, zespół Lamberta-Eatona, przyjmowanie niektórych leków oraz tocząca się w organizmie infekcja. To stosunkowo niewielka ilość sytuacji, dyskwalifikujących z możliwości skorzystania z efektów, jakie niesie ze sobą wykorzystanie toksyny bulionowej w medycynie estetycznej.
W jaki sposób przygotować się do zabiegu?
Zabiegi z użyciem botoksu nie są skomplikowane. Wymagają one jednak od specjalisty sporej wiedzy, związanej, chociażby z anatomią twarzy. Dlatego też warto powierzyć je osobie z odpowiednim doświadczeniem. Zabieg będzie poprzedzony wywiadem lekarskim, w trakcie którego nie wolno ukrywać żadnych informacji. W rozmowie można również wspomnieć o swoich oczekiwaniach i obawach, które lekarz prowadzący z pewnością nieco zmniejszy. Najważniejsza jest jednak szczerość, gdyż ukrywanie schorzeń i innego rodzaju problemów przed lekarzem prowadzącym w trakcie wstępnej konsultacji, może prowadzić do niezamierzonych efektów ubocznych. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu do zabiegu będziemy mogli przejść go w pełni bezpiecznie, ciesząc się z osiągniętych efektów, bez ryzyka ewentualnych komplikacji.
Jak przebiega zabieg wstrzyknięcia botoksu?
Toksyna bulionowa powinna zostać odpowiednio odmierzona, a jej podanie musi być precyzyjne. Substancje, które są w niej zawarte, spowalniają, a często nawet likwidują efekty, związane ze starzeniem się skóry. Toksyna bulionowa może również czasowo sparaliżować mięśnie. Wszystko po to, by ich ruchy nie wpływały na istniejące już zmarszczki i nie potęgowały problemu. Dzięki temu skóra wygładza się i staje się odporna na marszczenie. Twarz nabiera wówczas promiennego wglądu i wydaje się odmłodzona. Zabieg wstrzyknięcia botoksu przeprowadza się z użyciem cienkiej igły. Jest on zupełnie bezbolesny, a czas jego trwania szacuje się na kilkanaście minut.
Dlaczego właśnie toksyna bulionowa?
Toksyna bulionowa cieszy się rosnącym powodzeniem i zainteresowaniem już od wielu lat. To współcześnie jedna z najbardziej popularnych substancji, wykorzystywanych w szeroko pojętej medycynie estetycznej. Botoks ceniony jest przede wszystkim za wyjątkowe efekty. Cała procedura jest również bezbolesna, a na jej popularność wpływa wyjątkowo krótki czas trwania zabiegu. Wstrzyknięcie botoksu w poszczególne partie twarzy trwa na ogół ok. kilkunastu minut. Osiągnięte w ten sposób efekty, zauważalne są tuż po zakończeniu zabiegu. Toksyna bulionowa zrewolucjonizowała współczesną medycynę estetyczną. Jest to prawdziwy przełom, dzięki któremu możliwy staje się powrót do pięknej, wygładzonej twarzy, bez jakiejkolwiek ingerencji chirurgicznej.