× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Bluza chirurgiczna — czym kierować się przy wyborze?

bluza chirurgiczna

Każdy chirurg doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką odpowiedzialnością obarczony jest ich zawód. Muszą oni bowiem odznaczać się ponadprzeciętną precyzją i ponadprzeciętną wiedzą z zakresu ludzkiej anatomii. Oczywiście praca chirurga nieodłącznie związana jest również z plamami i odpryskami, więc muszą oni posiadać odpowiednie zabezpieczenie, które ochroni nie tylko ich samych, ale także ich prywatną odzież. Wobec tego bluzy chirurgiczne stają się niezbędnym elementem wyposażenia każdego chirurga. Jednak jak ją wybrać?

Zwróć uwagę na materiał

Niestety w pracy chirurgia kontakt z krwią pacjenta jest praktycznie nieunikniony. Wobec tego idealna bluza chirurgiczna musi być wykonana z solidnego i niezwykle trwałego materiału. Zwykle chirurgom poleca się te modele, które wykonane zostały z bawełny, a także z domieszką poliestru. Tego typu materiał cechuje się ponadprzeciętną wytrzymałością, a bluza chirurgiczna będzie odporna na wszystkie zabrudzenia. To, co jednak jest najważniejsze, to fakt, że bluzy wykonane z tej mieszanki materiałów, będą również odporne na wielokrotne prania. Nie skurczą się one, ani także nie rozciągnąć nawet podczas prania w niezwykle wysokich temperaturach. Dzięki temu chirurdzy za każdym razem wyciągną z pralki bluzę, która nie zmieniła swoich właściwości.

Sprawdź, czy wybrany został właściwy rozmiar

Bluzy chirurgiczne stanowią element odzienia wierzchniego. W związku z tym często wielu chirurgów decyduje się na modele w nieco większych rozmiarze, gdyż uważają oni, że znacznie podniesie to komfort i wygodę. Okazuje się, że ani za duża, ani za mała bluza chirurgiczna nie podniesie znacząco komfortu jej użytkowania. Związane jest to przede wszystkim z prostym faktem, że zarówno brak jak i nadmiar materiału, może przyczynić się do znacznego ograniczenia swobody ruchu. Wobec tego bluza chirurgiczna musi zostać dopasowana idealnie do wymiarów chirurga, by rzeczywiście mogła ona spełniać swoją rolę.

Podstaw na znanych producentów

Obecnie na rynku można wyróżnić niezliczoną ilość producentów odzieży medycznej. Niektórzy z nich dopiero co na rynek weszli, a niektórzy działają na nim już od wielu lat. Wobec tego o wiele lepiej jest zdecydować się na produkty od doświadczonych producentów, którzy zdążyli już wyrobić sobie odpowiednią renomę i zaufanie. Wówczas możemy mieć pewność, że oferowane przez nich bluzy chirurgiczne, będą cechowały się najwyższą jakością, a także zadbają o bezpieczeństwo podczas wykonywania obowiązków na sali chirurgicznej.