× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Aparat USG przenośny – co trzeba wiedzieć?

aparat USG

Aparaty USG zapewniają szczegółowe obrazowanie narządów oraz tkanek w różnorodnych branżach leczniczych. W ostatnim czasie, niezwykle dużą popularnością cieszą się urządzenia przenośne. Co powinniśmy właściwie wiedzieć na ich temat?

Przenośne USG

Aparat USG przenośny, to w pełni efektywny ultrasonograf o wysokim spektrum wykorzystań, zarówno w stacjonarnych jednostkach służby zdrowia, jak również praktyce przenośnych diagnostyków prowadzących doświadczenia w różnorodnych miejscach. Również jak narzędzie stacjonarne aparat USG przenośny, stosuje ultradźwięki do badania oraz obrazowania tkanek, co znajduje wykorzystanie zarówno w medycynie, jak również weterynarii. Doskonałej klasy sprzęty przenośne pozwolą na wykonanie nieinwazyjnych doświadczeń oceny obrazowej. Wartością tego rodzaju urządzenia jest przede wszystkim jego mobilność oraz mały obraz. Aparat tenże to również uniwersalność i doskonałej klasy obraz. Urządzenie charakteryzuje się także prostą obsługą oraz mechanicznym panelem sterowania.

Ultrasonograf – działanie

Doskonałej klasy ultrasonografy pozwolą na osiągnięcie dokładnego obrazu badawczego. Narzędzie składa się z emitera oraz radioodbiornika fal ultradźwiękowych. Przesyłany sygnał odbija się od badanego ośrodka oraz powraca do radioodbiornika. Narzędzia mają także mnóstwo użytecznych funkcji, jakie pozwolą jasno stwierdzić więcej parametrów badanego ośrodka.

Kompaktowy wymiar ultrasonografu, usprawniający pracę w ciężkich warunkach

Zgodnie z postępującą miniaturyzacją narzędzi elektronicznych, aparat przenośny USG, także podlega pod tenże styl. Przy dzisiejszym rozwoju techniki ultrasonograf mobilny ma rozmiary małego laptopa, natomiast jego ekran w niczym nie odbiega od tego, wykorzystywanego we współczesnych laptopach mobilnych. To sprawia, iż dokładając do tego jeszcze mniejszą wagę elementów osiągamy kompaktowe narzędzie zdolne do pracy w różnorodnych warunkach klinicznych.

Ultrasonograf – do czego służy w określonych branżach leczniczych?

W każdej specjalizacji klinicznej aparat USG przenośny służy do oceny obrazowej, natomiast jej przedmiot jest całkowicie odmienny. Oraz tak na przykład kardiolog będzie zainteresowany zarówno pracą przepływów przy pomocy dopplera, jednak także obrazowaniem organów takich jak serce, natomiast z kolei ginekolog będzie potrzebował przede wszystkim precyzyjnego obrazowania przy pomocy głowicy waginalnej. Pozostałe wykorzystanie będzie także wymagane dla fizjoterapeuty, jaki będzie badał przede wszystkim formę układu kostnego oraz mięśniowego chorego.