× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Antykoncepcja awaryjna – jak z niej skorzystać?

Antykoncepcja awaryjna

Różne metody antykoncepcji cieszą się różnymi opiniami i do tej pory zdarza się niestety, że kobiety są bardzo mocno krytykowane za korzystanie z którejkolwiek z nich. Dlaczego? Ponieważ w szczególności osoby starsze uznają, że nie powinno się samemu decydować o tym, czy będziemy mieć dziecko – czy też nie. Takie podejście jest oczywiście przestarzałe i krzywdzące dla kobiet, które mają prawo decydować o swoim ciele – tym bardziej, że czasami nie mogą sobie pozwolić na posiadanie dziecka lub po prostu nie chcą go mieć.

Jeszcze większe kontrowersje wzbudza antykoncepcja awaryjna, ponieważ porównywana jest ona do przeprowadzania aborcji na życzenie. Przeciwnicy takich rozwiązań nie potrafią zrozumieć, że czasami możliwość dodatkowego zabezpieczenia się przed ciążą to konieczność – w momencie, gdy mamy do czynienia z ofiarą gwałtu albo osobą małoletnią. Bycie zmuszonym do urodzenia niechcianego dziecka to żadne rozwiązanie, a w ten sposób można zniszczyć więcej niż jedno życie.


Jak można otrzymać antykoncepcje awaryjną?

Jeszcze jakiś czas temu kobieta nie musiała tłumaczyć się ze swojej decyzji o zakupie antykoncepcji awaryjnej w żaden sposób. Była ona powszechnie dostępna i stanowiła ratunek dla kobiet, które zapomniały o zastosowaniu tabletki hormonalnej albo uczestniczyły w stosunku, podczas którego doszło do przerwania prezerwatywy.

Obecnie jednak nie można już nabyć jej tak łatwo – należy umawiać się wcześniej na wizytę. Nie jest to jednak zawsze najprzyjemniejsze spotkanie dla kobiety, które nie chce się przecież tłumaczyć – tym bardziej przed kimś, kto ma zupełnie inne poglądy. Na szczęście dostępna jest także antykoncepcja awaryjna online. Jedną z najbardziej znanych jest tabletka Escapelle.

Czy otrzymamy Escapelle online? Na szczęście mamy taką możliwość. Choć tutaj w trakcie rozmowy również będziemy zmuszone do podania pewnych szczegółów – taka konsultacja powinna być już o wiele mniej stresująca, ponieważ zapisujemy się na wizytę do kogoś, kto faktycznie oferuje takie usługi i chce nam pomóc. Antykoncepcja online nie powinna być dla kobiety powodem do aż tak wielkiego stresu.


Jak działa tabletka “dzień po”?

W momencie, gdy zostanie nam przydzielona tabletka dzień po recepta online będzie już możliwa do zrealizowania i nie musimy więcej się martwić. Jest jednak kilka ważnych spraw, o których musimy pamiętać. Taka tabletka działa tylko do kilkanaście godzin po odbytym stosunku i trzeba ją zażyć jak najszybciej. Zawsze upewniajmy się, że w przypadku tabletki Escapelle lub EllaONE recepta online jest od razu dostępna i nie ma w niej błędów – nie możemy pozwolić sobie na zwłokę.